Skip to content Skip to footer

Technologia Dual SIM

Co to znaczy, że posiadam telefon dual SIM

?

Dual SIM to nic innego jak funkcja umożliwiająca korzystanie z dwóch kart SIM w jednym telefonie. Technologia ta cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród użytkowników telefonów komórkowych. Gdy tylko pojawiły się telefony dual sim zaczęło się rodzić coraz pytań: Czy jest coś specjalnego, co czyni smartfony dual SIM interesującymi i specjalnymi? Czy taka funkcja jest naprawdę przydatna? Co to znaczy, że telefony dual SIM są aktywne bądź w trakcie czuwania?

Rodzaje trybów w telefonach dual SIM

Początkowo wdrażając nową technologię zaproponowano użytkownikom korzystanie z tylko z jednej karty, podczas gdy druga musiała pozostać wyłączona. To zmuszało do ciągłego aktywowania kolejnej karty, po czym poprzednia była nieosiągalna wobec czego abonent był nieosiągalny.

Tryb aktywny

Pozwala obecnie na wykonywanie połączeń telefonicznych z dowolnej karty SIM. Jeśli odbieramy połączenie z jednej, druga nadaj jest aktywna i wszystkie połączenia oraz sms-y mogą dochodzić do nas. W trakcie drugiego połączenia jesteśmy o tym powiadamiani. Jedyną wadą tego systemu jest to, że „pożera” naszą baterię w telefonie.

Tryb polegający na czuwaniu

Jest jakby hybrydą pomiędzy pierwszym i drugim z wymienionych powyżej systemów. W tym wypadku obie karty są aktywne, tylko tak długo, jak nie korzystamy z nich. W chwili odebrania połączenia jedna z nich przestaje być aktywna. Ta technologia może nie jest idealna, ale za to zdecydowanie nie nadwyręża naszego budżetu.

Czy warto kupić telefon z funkcją dual SIM?

Wydaje się, że tak, chociażby z dwóch powodów. Po pierwsze możemy oddzielić naszą prywatność od biznesu czy czynności zawodowych.
Po drugie możemy zdecydować się na dwa pakiety, dedykując na każdą kartę inny: np. na pierwszej jedynie połączenia a na drugiej pakiet do odbierania i wysyłania danych. Zdecydowanie pozwala także zmniejszyć nasze wydatki.Trzecim argumentem jest fakt, że telefony dual sim doskonale sprawdzają się w sytuacji, kiedy wyjeżdżamy za granicę i chcemy nadal mieć kontakt z bliskimi albo szefem w pracy. Chcemy jednak także zakupić nową kartę w miejscu, w którym aktualnie przebywamy, ponieważ rozmowy lokalne są tańsze.