Skip to content Skip to footer

Alkomaty wykorzystywane przez policję

Mimo wielu apeli nietrzeźwych kierowców na polskich drogach ciągle jest sporo. Alkomaty wykorzystywane przez policje są coraz bardziej wyspecjalizowane i zaawansowane technicznie. Wymaga tego użytkowanie ich w trudnych warunkach i często konieczność wykonywania wielu pomiarów w ciągu godziny.

Alkomaty policyjne sklep – wybór najlepszych modeli

Wśród alkomatów policyjnych w sklepie internetowym można znaleźć wiele chętnie użytkowanych przez służby mundurowe. Przeznaczone są także dla użytku prywatnego, a także firmowego, w szczególności dla firm ochroniarskich ale również zakładów pracy. Alkomaty policyjne sklep ma bardzo szeroką ofertę. Wśród niej można wyróżnić dwa modele Alkohit X 100 oraz iBlow. Każdy z nich ma wiele zalet. Alkohit X 100 jest alkomatem z sensorem elektrochemicznym obojętnym na mentol czy olejek eukaliptusowy. Nie daje zatem fałszywych pomiarów. Można ich dokonać nawet 350 w ciągu godziny. Z kolei iBlow posiada dwa tryby aktywny i pasywny i nie posiada ustnika. Dodatkowo sygnał dźwiękowy ułatwia jego użytkowanie nocą. Obydwa modele posiadają możliwość pomiaru o dużej dokładności do 0,001 promila. Zakres pomiaru wynosi od 0,000 do 6,000 promila dla Alkohit X 100 oraz od 0,000 do 5,000 promila w przypadku iBlow. Obydwa alkomaty mogą współpracować z drukarkami. Pamięć urządzeń pozwala drukować wyniki pomiarów, które mogą stać się materiałem dowodowym. Szybkość pomiaru jest imponująca, gdyż można go dokonać nawet w ciągu 4 sekund. Tryb pasywny alkomatu jest przydatny w sytuacji badania w kierunku trzeźwości osoby nieprzytomnej bądź odmawiającej wykonania testu.

Alkomat policyjny cena – profesjonalne alkomaty za które zapłacisz nieduże pieniądze

Alkomat policyjny cena zależna jest od producenta. W przypadku Alkohit X 100 alkomat można zakupić już za około 1000 zł. Z kolei iBlow to koszt około 1500 zł. Obydwa świetnie sprawdzą się dla firm ochroniarskich obsługujących imprezy masowe. Sygnał dźwiękowy informujący o rozpoczęciu i zakończeniu pomiaru będzie bardzo pomocny w sytuacji wykonywania go w warunkach słabego oświetlenia, np. na imprezie plenerowej w nocy. Duża ilość pomiarów na jednej baterii bez ładowania sprzyja szybkiemu dokonaniu pomiarów trzeźwości w zakładzie pracy.

Alkomaty wykorzystywane przez policję są doskonałym wyborem także do użytku prywatnego. Pamiętać należy jednak o konieczności kalibracji urządzenia po wykonaniu określonej przez producenta liczby pomiarów, aby zawsze do dyspozycji mieć możliwe najbardziej dokładny sprzęt.