Skip to content Skip to footer

Bio7 – aktywator niezbędny w domowej oczyszczalni ścieków

Mimo rozbudowanej sieci kanalizacyjnej wiele domów, zwłaszcza w mniejszych miejscowościach, nadal korzysta z przydomowych oczyszczalni ścieków. Część z nich może być wyposażona w specjalny separator tłuszczu, jednak nawet instalacja wyposażona w taki separator może być podatna na powstawanie zatorów i tak zwanych kożuchów tłuszczowych. Dlatego równie ważny staje się biopreparat, który upora się w sposób naturalny z najczęściej występującymi problemami w domowej kanalizacji.

Czym są biopreparaty


Producenci przydomowych oczyszczalni ścieków zalecają stosowanie biopreparatów, które w swoim składzie zawierają bakterie i enzymy, odpowiedzialne za rozkładanie tłuszczu, dodatkowo w ich składzie mogą się pojawiać bakterie, które są niezbędne przy procesie oczyszczania ścieków. Jednym z powszechnie stosowanych biopreparatów jest Bio7, dostępny w różnych gramaturach i opakowaniach. W zależności od liczebności mieszkańców, ale również po uwzględnieniu wielkości samego osadnika, producenci podają przeciętną dawkę biopreparatu, jaki należy wsypać do WC i spłukać, aby w ten sposób wprowadzić żywe bakterie do instalacji.

Jak działają biopreparaty z serii Bio7


Działanie biopreparatów wykorzystuje połączenie kilku składników. Występujący w nich skoncentrowany składnik enzymatyczny jest odpowiedzialny za rozkład tłuszczów, co zapobiega powstawaniu zatorów oraz osadów pochodzenia tłuszczowego. Przy stosowaniu prewencyjnym składnik wykazuje właściwości chroniące rozsączające elementy oczyszczalni. Żywe bakterie przyspieszają proces oczyszczania ścieków poprzez ich oczyszczanie, upłynnianie i hydrolizę. Oprócz zapobiegania powstawaniu zatorów biopreparaty zapobiegają powstawaniu nieprzyjemnego zapachu. Producenci zalecają, aby po dłuższej nieobecności w domu również sięgnąć po biopreparaty z serii Bio7. Z kolei zwiększenie dawki preparatu jest wskazane w przypadku, gdy któryś z domowników przechodzi przez kurację anybiotykami lub też gdy mieszkańcy zwiększyli okresowo stosowanie środków chemicznych.

Po dłuższej przerwie, ale również w przypadku zmiany biopreparatów, wskazane jest sięgnięcie po biopreparat o właściwościach namnażających. Po takim przygotowaniu osadnika można sięgnąć po preparat Bio7 http://sklepekozet.pl/pl/p/Bio7-ENTRETIEN-1-kg/14. Ze względu na skład biopreparaty można stosować we wszystkich typach przydomowych oczyszczalni ścieków. Regularne stosowanie biopreparatów przyspiesza rozkład ścieków bytowych, jednocześnie zapobiegając powstawaniu zatorów oraz neutralizując nieprzyjemne zapachy. Przy ich wyborze warto jedynie pamiętać, że niektóre preparaty są rekomendowane w przypadku uruchamiania oczyszczalni, z kolei inne należy stosować regularnie, aby w ten sposób udrażniać rury.