Skip to content Skip to footer

Na czym polega usługa door to door?

Przeglądając oferty przewozu zagranicznego busami, można spotkać się z usługą door to door. Zagadnienie to bardzo często się powtarza, zwłaszcza u najlepszych w branży – takich jak http://www.efectbus.pl/. Co oznacza to określenie? Czy warto z korzystać z tej usługi?

Od drzwi…

Rezerwując przejazd busem podajemy dokładny adres miejsca, z którego chcemy wyruszyć. Ustala się również orientacyjny termin wyjazdu, który później zostaje jeszcze sprecyzowany. Rezerwacja zawsze musi być potwierdzona.

Bus z http://www.efectbus.pl/ podjeżdża kolejno po każdego pasażera. Stąd, dokładny czas wyjazdu jest ustalany, gdy przewoźnik ma już pełną listę pasażerów i ich adresów. Ustala się najbardziej optymalną trasę, która pozwala na oszczędzenie czasu i nie nadkładanie kilometrów.

Pasażer nie musi nosić swoich toreb w poszukiwaniu właściwego peronu na dworcu. Kierowca podjeżdża pod same drzwi, więc pakowanie bagażu odbywa się szybko i sprawnie. Ułatwia to przewożenie dużych rzeczy, czy podróżowanie z dziećmi. Do busa wystarczy wsiąść.

… do drzwi

Podobnie jest na miejscu docelowym. Kierowca podjeżdża bezpośrednio pod wskazane lokalizacje. Żaden pasażer nie musi błądzić samodzielnie w poszukiwaniu noclegu, czy znajomych. Bus podwozi go dokładnie tam gdzie chciał się znaleźć – pod same drzwi.

Pasażer nie musi śledzić drogi ani sprawdzać, czy wysiada na dobrym przystanku. Bus zatrzymuje się w końcu, dokładnie tam gdzie pasażer chce. Dzięki temu, trasa jest wyjątkowo relaksująca i spokojna. Bez problemów można całą ją przespać w wygodnym fotelu, bez obaw o to, że się cokolwiek przegapi lub nie wysiądzie we właściwym miejscu.

Korzyści z door to door czyli z miejsca na miejsce

Usługa dojazdu z adresu na adres nie ma żadnych negatywnych stron. To wygoda i bezpieczeństwo pasażerów. Nie ma potrzeby przeładowywania bagaży, ani przenoszenia ich. Nie traci się na to czasu, ani sił. Nie ma sytuacji, a której pasażerowie byliby pozostawieni sami sobie.

Ma to szczególnie duże znaczenie, gdy nie zna się obcego języka, ani miasta. Błądzenie po obcym miejscu, nie słysząc nawet znajomych słów, może być ogromnym źródłem stresu. Odwiezienie na wskazany adres, kompletnie usuwa ten problem. To dobry sposób na podróżowanie dla osób starszych lub po prostu takich, które boją się dalekich tras.

Brak konieczności poruszania się po obcym mieście to bezpieczeństwo. Pasażerowie nie narażają się na ewentualne kradzieże, czy nieuczciwych taksówkarzy. Z tego powodu door to door powinno być wybierane za każdym razem.