Skip to content Skip to footer

Dbaj o zęby

O uzębienie należy dbać, gdyz wizyta u dentysty rzadko bywa przyjemna i tania. Z tego też wzgledu trzeba koniecznie należy pamietać o tym, żeby regularnie myć zęby rano i wieczorem, a także po posiłkach. szczególnie wieczorna higiena jamy ustnej jest istotna, gdyż można dzięki temu uniknąć procesom rozkłądu pokarmu w szczelinach pomiędzy zębami.

Co jednak jeśli nastąpi kłopot z zębami? Jeśli jest naprawdę poważny, może się zdarzyć, że konieczne będzie leczenie kanałowe lub wręczm implantologia. Zabiegi te, szczególnie, jeśli chodzi o implanty dentystyczne, są bardzo drogie. Oczywiście w różnych miastach są różne ceny i np. Katowice czy Sosnowiec mają je niższe, niż Warszawa czy Poznań. Jednak tak czy inaczej jest to spory wydatek i lepiej za wczasu chronić zęby.

Jak to robić? Dokonując systematycznych kontroli i przeglądów w gabinetach stomatologicznych. Co prawda nikomu nie chce się chodzić do dentysty, ale lepiej wszelkie problemy zauważać od razu, tak, aby dentysta mógł się zająć małą dziurą w zębie i mógł założyć na nią plombę, a nie czekać, aż problem stanie się poważny, a same zęby zaczną boleć, utrudniając spożywanie posiłków. W skrajnych przypadkach bolące zęby mogą nawet uniemożliwić spokojny sen.

Zresztą wiadomo, lepiej plomba za wczasu, niż później kosztowne zakłądanie korony cyz wspomniane już implanty, mogące byc sporym obciążeniem dla kieszeni.