Skip to content Skip to footer

Dlaczego warto wybrać alkomaty firmy Alkohit?

Każdy dobry kierowca wie, że na drodze nie ma żartów, gdyż od naszej nieostrożności może zależeć czyjeś zdrowie, a nawet życie. Dlatego też dość oczywistym jest przestrzeganie zasady jazdy jedynie na trzeźwo. Często jednak kierowca uważa, że jest już trzeźwy, a wciąż jest pod wpływem alkoholu spożytego np. poprzedniego wieczoru.

Jak uniknąć takiej sytuacji?

Najlepszym rozwiązaniem, które daje wręcz natychmiastową pewność jest badanie alkomatem Alkohit. Nie zawsze jednak mamy czas czy sposobność, by udać się w tym celu na komendę policji. Warto zatem mieć własny alkomat elektrochemiczny – takich używa policja.

Dlaczego właśnie alkomaty elektrochemiczne?

Alkomaty elektrochemiczne alkohit x100 prezentują najdokładniejsze wyniki pomiaru spośród alkomatów dostępnych na rynku, są też bardzo żywotne – mogą nam posłużyć nawet kilka lat. Alkomaty elektrochemiczne Alkohit – wiodącego producenta alkomatów w tej kategorii – mają bardzo mały błąd pomiaru, nie przekracza on bowiem 5%. Ponadto alkomaty te są bardzo stabilne – kalibracja odbywa się co około 6 lub 12 miesięcy w zależności od liczby wykonanych pomiarów.

Alkomaty elektrochemiczne firmy Alkohit nie są co prawda najtańszym rozwiązaniem, jednakże warto pamiętać, że zastosowane w nich sensory elektrochemiczne pozwalają na niezwykle dokładne pomiary stężenia alkoholu w wydychanym powietrzu, a zatem cena odzwierciedla po prostu świetną jakość.

Dla kogo alkomaty Alkohit?

Alkomaty firmy Alkohit powinny zainteresować przede wszystkim właścicieli firm przewozowych, w których odbywają się okresowe kontrole trzeźwości pracowników. Alkomaty Alkohit to dobry wybór także dla zawodowych kierowców, dla których utrata prawa jazdy to nie tylko niedogodność w codziennym życiu, ale duży problem uniemożliwiający wykonywanie obowiązków służbowych. Również zwykli kierowcy powinni polubić alkomaty firmy Alkohit – szczególnie alkomaty dowodowe mogą okazać się wyjątkowo przydatne podczas kontroli trzeźwości, co do której mamy wątpliwości.

Częstotliwość kalibracji

W zależności od konkretnego modelu alkomatu firmy Alkohit kalibracja może odbywać się od 6 do nawet 18 miesięcy lub też od 500 do 8000 wykonanych urządzeniem pomiarów. Jest to znacząca przewaga alkomatów elektrochemicznych Alkohit nad tymi półprzewodnikowymi – w przypadku tych drugich kalibrację należy wykonać po 200 użyciach, jednakże w rzeczywistości może być ona konieczna już po zaledwie kilkudziesięciu pomiarach.

Alkomaty Alkohit to urządzenia, które zapewniają wygodę i wiarygodność pomiaru, aby bez przeszkód można było ruszać w trasę. Każdy odpowiedzialny kierowca powinien mieć takie urządzenie, by podróżowanie było jeszcze bezpieczniejsze dla wszystkich uczestników ruchu drogowego.