Skip to content Skip to footer

Fotel kosmetyczny – jak go wybrać?

Jeśli postanowiliśmy otworzyć gabinet kosmetyczny, to mamy wiele różnych rzeczy do załatwienia. Prócz wystrojenia samego wnętrza, zatrudnienia fachowego personelu oraz zainwestowaniu w odpowiednią reklamę, niesamowicie ważne jest, by gabinet był wyposażony w wysokiej jakości fotele kosmetyczne. Od tego bowiem, czy klientkom będzie wygodnie bardzo często zależy, czy będą wracać.

Fotele kosmetyczne w wariancie ekonomicznym

W przypadku, gdy dopiero staramy się rozkręcić interes, a nasz budżet nie jest specjalnie pokaźny, to musimy zdecydować się na fotele w tańszym wariancie. Jaka jest minimalna jakość, którą muszą spełniać fotele kosmetyczne? Standardowy fotel jest manualny, posiada ręcznie regulowany kat podparcia pleców oraz nóg.

Z reguły jest także wyposażony w zdejmowane podłokietniki i zdejmowany zagłówek. Nietrudna się także domyślić, że takowy sprzęt będzie obity raczej skórą ekologiczną niż naturalną. W przypadku, gdy dopiero jesteśmy an początku naszej kariery w branży kosmetycznej, takowe rozwiązanie będzie musiało nam wystarczyć. Koszt taniego fotela oscyluje między pięćset a tysiącem złotych.

Średnia półka cenowa

W przypadku foteli kosmetycznych o lepszej jakości, lecz takich, które nie pochłoną olbrzymiej części naszego budżetu, mowa jest o fotelach używanych. Z łatwością znajdziemy na jednym z serwisów z aukcjami internetowymi fotel hydrauliczny w dobrym standardzie za kilkaset złotych. Fotelami z hydraulicznym systemem podnoszenia warto się zainteresować, ich zaletą jest bowiem bardzo łatwe regulowanie wysokości bez względu na to, jakie jest obciążanie.

Wstawienie do salonu kosmetycznego używanych foteli to pomysł wart rozważenia. Jeśli z odpowiednim zaangażowaniem przeszukamy oferty w internecie, to z całą pewnością znajdziemy atrakcyjną ofertę.

Jakość, która jest luksusem

Najwyższa półka cenowa w temacie foteli kosmetycznych to sprzęty, które posiadają wiele udogodnień oraz dodatkowych funkcji. Zdarzają się bowiem fotele wyposażone w funkcję masażu SPA. Są to fotele, którymi steruje się elektronicznie, regulacja wysokości jest zatem banalnie prosta.

Czy warto zatem zainwestować od dwóch do nawet kilkunastu tysięcy złotych w profesjonalne fotele z najwyższej półki? Jeśli nam to się opłaca, a gabinet dobrze prosperuje – owszem.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Beauty System