Skip to content Skip to footer

Czy moda na karbowane włosy znów powraca?

Karbowane włosy robiły furorę na świecie jeszcze kilka lat temu. Kobiety szybko o nich jednak zapomniały, uznając je za tandetne i nieestetyczne. Dziś natomiast karbownica do włosów wraca do łask. Nie jest to duże zaskoczenie, ponieważ od jakiegoś czasu można już oceniać efekty jej pracy na światowych pokazach mody.

Wspaniała objętość

Jednym z wielu plusów karbowania jest jego wpływ na objętość fryzury. Sprawia to, że włosy wyglądają, jak gdyby było ich nawet kilka razy więcej. Idealna metoda stylizacji dla kobiet i dziewczyn posiadających typowe dla Polek, naturalnie cienkie pasma. To im przeważnie zależy na większej objętości włosów.

Karbownice do włosów zastępują tutaj wiele innych metod służących do zwiększania objętości fryzury. Należy do nich czasochłonne plecenie warkoczyków (i poranne ich rozczesywanie), wykonywanie koków z wypełnieniem czy niszczące pasma tapirowanie. Spośród tych wszystkich metod karbowanie jest zdecydowanie najprostsze i najbezpieczniejsze.

Naturalny look i wieczorowy szyk

Karbowane włosy przeważnie pojawiają się w tych codziennych stylizacjach. Idealnie pasują do ubrań boho, kojarząc się z naturalnością, zwiewnością i lekkością. Można nosić je na co dzień, łącząc z barwnymi sukienkami, cienkimi narzutkami czy dodatkami z frędzlami. Efekty, które da karbownica do włosów, dopełnią całe stylizacje.

Projektanci pokazali też, jak zestawiać tak naturalne i bujne włosy z wieczorowymi stylizacjami. Można np. delikatnie je ujarzmić, upinając z nich pełnego koka bądź tworząc wysoki kucyk. Chcąc natomiast zostawić je rozpuszczone, warto delikatnie je przeczesać. Zmniejszy to odrobinę ich objętość, ale dalej będzie ona widoczna.

Inne triki i wskazówki

Aby zapewnić sobie bardziej stonowany efekt, można pokarbować włosy wyłącznie od dołu, zostawiając ich górną część samą sobie. Wystylizowane pasma wystarczy potem delikatnie upiąć ozdobną spinką, aby znajdowały się one głównie za uszami.

Taki trik wykonany przy użyciu karbownicy do włosów zapobiegnie efektowi nieposkromionej i nie do końca perfekcyjnie przygotowanej fryzury. Na pewno zachwycą się nim wielbicielki klasycznych i szykownych rozwiązań oraz panie, które nie lubią przesadnie wyróżniać się z tłumu.

Karbownicę do włosów kupisz naCookStore.pl