Skip to content Skip to footer

Możliwości i zalety marketingu w internecie

Internet i jego upowszechnienie dało ludziom wiele nowych możliwości w różnych dziedzinach. Dzięki sieci łatwiej jest zdobywać informacje, można dzięki niej pracować, komunikować się z innymi ludźmi czy uczyć się. Sieć jest źródłem wiedzy, rozrywki, a nawet źródłem zarobków. Również w przypadku branży reklamowej internet stał się źródłem rewolucji. Dzięki internetowi marketingowcy zdobyli mnóstwo nowych sposobów na dotarcie z reklamą do odbiorcy.

Internet ma też ten atut, że systematycznie zwiększa swój zasięg. Prawdziwym przełomem było pojawienie się urządzeń przenośnych z dostępem do internetu mobilnego. Tym samym reklama internetowa może dotrzeć do odbiorcy w każdym momencie, gdy tylko internauta szuka jakiegoś produktu lub usługi. Rozwój technologiczny również sprzyja rozwojowi rodzajów reklamy. Dziś reklama w internecie ma nie tylko ogromny zasięg, ale może przybierać różne formy i trafiać do użytkowników sieci, którzy mają przecież bardzo różne preferencje.

Marketing internetowy i jego rodzaje

Sposobów, w jakie marketingowcy mogą dotrzeć z reklamą internetową do odbiorcy jest tak wiele, że trudno je nawet wymienić. Co więcej, reklama internetowa systematycznie ewoluuje wraz z rozwojem internetu, a poszczególne rodzaje przenikają się nawzajem. Dla przykładu, kiedyś mail mógł zawierać jedynie tekst, a dziś może zawierać wideo z treścią reklamową. Rozwojowi sprzyja też wzrost prędkości internetu, a to dało duże możliwości, jeśli chodzi właśnie o treści wideo.

Poza mailingiem wciąż ważną formą reklamy są banery i artykuły sponsorowane na stronach internetowych. Mimo tego, że większość internautów niechętnie na nie spogląda, to wciąż są one do pewnego stopnia skuteczne. Za bardzo wartościowy marketing w internecie uważa się content marketing, który jest jednocześnie formą reklamy, ale też źródłem cennej, fachowej, wiedzy.

Reklama internetowa a Google

Wyszukiwarka Google już dawno przestała być tylko wyszukiwarką treści w sieci. Jej popularność, a na wielu rynkach również zdecydowana dominacja, sprawiły, że stała się ona bardzo ważnym graczem, jeśli chodzi o marketing w internecie. Klient może umieszczać swoją reklamę przy organicznych wynikach wyszukiwania oraz w sieci reklam AdWords, która jest dostępna na wielu witrynach internetowych. Atutem reklamy w Google jest z jednej strony bardzo duży zasięg, a z drugiej strony możliwość targetowania reklamy.

Reklamę internetową w Google można skierować do ściśle określonego grona użytkowników, co zwiększa szansę, że zostanie ona zauważona. W przypadku reklamy Google, jak również i wielu innych rodzajów reklamy internetowej, atutem jest też system rozliczania. Zazwyczaj stosuje się tu system PPC, czyli Pay Per Click, co oznacza, że reklamodawca płaci tylko za rzeczywiste kliknięcie w reklamę. Nie jest to rozwiązanie idealne, ale na pewno z wielu powodów bardzo korzystne dla budżetu reklamodawcy. Marketing internetowy w Google to już wręcz odrębna branża i wiele agencji marketingowej właśnie w reklamie AdWords oferowanej przez Google się specjalizuje.

Więcej dowiesz się na stronie: https://marketingdlaludzi.pl/marketing-internetowy-najpopularniejsze-przyklady-reklamy-internetowej/