Skip to content Skip to footer

Samodzielnie zorganizowany transport

Firmy wyspecjalizowane w zbiorowym przewozie pasażerskim już dawno zauważyły jedną ważną rzecz, dzięki której mogą powiększać swoje zyski. Otóż obok standardowego organizowania stałych kursów pomiędzy różnymi punktami miasta czy między miejscowościami, na trasach, na których zawodzi komunikacja miejska można przecież organizować przewozy okolicznościowe.

Kluczowym jest tu sezon wiosenno-letni, gdy w kraju odbywa się wiele festiwali muzycznych. Wtedy bardzo często młodzi ludzie szukają okazji do wyjazdu klimatyzowanym busem – co daje wiele przewag w odniesieniu do podróży pociągiem. Nie trzeba martwić się tym, że podróż powrotna zaczyna się wcześniej niż kończy festiwal, nie tłoczy się przy wejściu, nie martwi się tez o to, czy znajdzie się miejsce siedzące.

Widzą to szczególnie osoby bywające na ogromnych festiwalach typu Woodstock czy Off-Festiwal. Maja oni zwykle do wyboru uciążliwą podroż środkami komunikacji masowej lub jazdę własnym samochodem (i dotarcie na miejsce zmęczonym). Ale od jakiegoś czasu ludzie zauważają jakie możliwości daje wynajem autokarów ze Szczecina lub innej dużej miejscowości. Wiele osób składających się na wspólny przejazd i opłatę dla kierowcy sprawia, że koszt jednostkowy jest dość korzystny, a jednocześnie zyskuje się niepomierną wygodę.

Opcja taka jest tym bardziej atrakcyjna, im większy kilometraż do pokonania, aby dostać się na miejsce. Zresztą również pod względem ekonomicznym staje się to opłacalne właśnie przy dużych odległościach. A że przy okazji łatwiej zabrać ze sobą dużą ilość plecaków i namiotów (bo i bagażnik w autobusie zwykle jest spory) to tym lepiej.