Skip to content Skip to footer

Parę słów o bieliźnie

Bieliznę osobistą można podzielić na różne typy. Jest bielizna dolna i górna. Górna to oczywiście biustonosze wszelakiego typu i różnorodnej kolorystyki lub okoronkowania. Natomiast dolna bielizna dzieli się głównie na gacie, reformy i kalesony, względnie podkolanówki i skarpetki.

Innym podziałem, któremu ulega używana przez ludzi bielizna to podział na garderobę nieskazitelnie czystą oraz skrajnie brudną. Problematyka takiej klasyfikacji jest bardzo skomplikowana i wiąże się w dużej mierze z poziomem użytkowania pralki, proszku do prania i ewentualnie miednicy do prania ręcznego.

Skupmy się jednak na wersji czystej i wybornej. W przypadku bielizny kobiecej, powinna być ona z delikatnego materiału o wyszukanym wzorze. Kolor powinien być ładny, wszystko jedno czy będzie biała, czarna czy czerwona. Może też być w różne wzorki. Na pewno powinna podkreślać fugurę i wdzięki noszącej ją kobiety, tak by prezentowała się w niej jak najlepiej i jak najoryginalniej. I żeby dobrze i doskonale się w niej czuła.