Skip to content Skip to footer

Potrzebne gratisy

Współcześnie istnieje bardzo wielka konkurencja na rynku zbytu. Z tego powodu najważniejsze staje się przyciągniecie uwagi konsumenta. Marketing firmy składa się z 2 kierunków działania: przyciąganiu nowych klientów do firmy oraz zatrzymanie już klientów w firmie. Do najważniejszych metod służących zdobyciu ich sympatii na stałe są gadżety reklamowe.

Dlaczego to takie ważne?

Pozornie to nic takiego – tylko drobny breloczek, kolorowy długopis czy pendrive z nadrukiem. Jednak z punktu widzenia PR-u, marketingu oraz promocji gadżety reklamowe stanowią właściwie najatrakcyjniejszą metodę zwabiania do siebie klientów.

Któż się oprze możliwości dostania darmowych gadżetów, których w domu czy firmie nigdy za dużo. Długopis, papierowa torba, kubek czy pendrive’y z nadrukiem zawsze się przyda. A czasem nawet może zostać oddany drugiej osobie. Co więcej, jeśli ma się do wyboru oferty dwóch podobnych firm, to lepiej wybrać tę, która oferuje coś dodatkowego i darmowego, czyli wspomniane gratisy.

Co może być gadżetem reklamowym?

Coraz więcej firm zaczyna od tradycyjnych, drobnych gratisów: wspomnianych już długopisów, kubków czy kalendarzy. Potem jednak decyduje się na bardziej zwariowane czy dostosowane do swojego profilu działalności gadżety reklamowe.

promotional-products-694790_960_720

Od malutkich notesików po nawet drogie markowe pióra z wygrawerowanym logiem, bądź pendrive z nadrukiem czy inne sprzęty AGD i RTV. Firmy robią wszystko po to, aby klient odniósł wrażenie, że otrzymał coś od nich ponad standard; że jest traktowany po królewsku.

Po co one są?

Gadżety reklamowe wykorzystuje się do zwiększania zaufania konsumentów do konkretnych produktów oferowanych przez firmę oraz budowania wokół niego wrażenia solidnej i atrakcyjnej marki – aby klient chciał go kupić.

Co więcej, takie gadżety zostawiają ślad w podświadomości klienta. Buduje zaufanie do danego produktu oraz firmy oraz poprawia wizerunek firmy. Jaką więc formę gadżetów wybrać? To zależy już tylko od nas. I od tego, co chcemy przez taką strategię promocyjną osiągnąć. Dzięki gadżetom reklamowym możemy zbudować solidną markę danej firmy czy oferowanego przez nas produktu. Musimy tylko mieć wcześniej upatrzony cel.