Skip to content Skip to footer

Rejsy w Chorwacji czy wyprawa w góry?

Pomysły na wakacje można mieć przeróżne. Zarówno jeśli chodzi o ich formę, jak i lokalizację. Jedni wolą spędzać wczasy w kraju, inni zagranicą. Podobnie jedni preferują odpoczynek spokojny, w pokojach ośrodka wczasowego, inni aktywny, w formie wędrówki. Są i tacy, którzy wczasy chcą spędzać na morzu lub na jeziorach.

Gdzie można się udać na tego typu wypoczynek? Jedni wybierają jeziora mazurskie, jako że to popularne rozwiązanie i można tam spotkać licznych innych żeglarzy. Ale nieraz się zdarzy, że ktos postanowi udać się gdzieś daleko. Wtedy w grę wchodzi czarter jachtów Chorwacja, w ramach którego można wynająć miejsce na odpowiedniej łodzi wycieczkowej, a być może również całą załogę. Ten ostatni czynnik jest dosć istotny, gdyż jeśli wyrusza się na tereny wodne, dobrze mieć na pokładzie profesjonalistów, którzy poradzą sobie w razie nagłego załamania pogody.

Jeśli zaś chodzi o alternatywę, czyli wczasy na stałym lądzie, to oczywiście również tu można znaleźć wiele form aktywnego spędzania czasu. Doskonałym przykładem jest popularna turystyka górska połączona z przebywaniem szlaków.

Ale nie można zapomnieć również o wczasach bardziej osiadłych, klasycznych, czy to na polu kempingowym, czy w pensjonatach lub hotelach. Są to bowiem najczęściej spotykane wersje odpoczynku na urlopach. I tu jednak jest pewna różnorodność, jako, że część wczasowiczów udaje się do znanych miejscowości urlopowych tłumnie odwiedzanych przez turystów, a część przeciwnie – wybiera wieś i odludne zakątki, aby spokojnie się wylegiwać z dala od zgiełku.