Skip to content Skip to footer

Różne rodzaje peelingu

Złuszczanie skóry, czyli jej peeling, to jeden z najważniejszych zabiegów, obok oczyszczania i nawilżania. Potrzebuje go każda skóra, bez względu na typ. Można jednak wybierać wśród różnych rodzajów peelingu, dopasowując je do potrzeb swej cery.

Peeling mechaniczny – najczęściej spotykany

Peeling mechaniczny to pozbywanie się martwych komórek skóry za pomocą ostrych drobinek. Peeling taki można wykonać cukrem, solą czy kawą i często też można spotkać sklepowe peelingi wykonane na bazie tych składników. Zwykle są to produkty dedykowane do ciała, zaś jeśli chodzi o peelingi do twarzy, są one zazwyczaj wykonywane z drobno zmielonych pestek owoców, na przykład brzoskwiń.

Taki peeling pozwala dokładnie usunąć komórki martwej skóry, a także poprawia krążenie w skórze i jej koloryt dzięki dość intensywnemu tarciu. Z jego powodu jednak nie jest polecany w niektórych przypadkach, na przykład gdy chodzi o skórę wrażliwą, trądzikową czy naczynkową. Do takiej skóry polecany jest peeling enzymatyczny.

Delikatny peeling enzymatyczny

Peelingi takie posiadają w swym składzie substancje, które nie usuwają komórek skóry mechanicznie, ale rozpuszczają je – z tego powodu zwykle należy pozostawić preparat na krótki czas na skórze. Substancjami tymi mogą być na przykład kwasy owocowe.

Peelingi tego rodzaju zwykle dedykowane są dla wrażliwych typów cery. W wersji do ciała znaleźć można je dużo rzadziej, ale nie trzeba nad tym ubolewać, gdyż ważnym atutem peelingów mechanicznych jest też ujędrnianie skóry i możliwość redukcji cellulitu.

Specjalny rodzaj – peeling medyczny

Peeling medyczny jest de facto rodzajem peelingu enzymatycznego, jednak znacznie różni się od typowego zabiegu tego rodzaju. Przede wszystkim ma on silne działanie, więc wykonuje się go w dobrych salonach kosmetycznych i gabinetach medycyny estetycznej. Peeling medyczny w Warszawie oferuje wiele placówek, w których można poddać mu się z pewnością bezpieczeństwa.

Trudność polega między innymi na konieczności odpowiedniego dobrania kwasu, który zapewnia efekt peelingujący, do rodzaju i potrzeb cery – musi to być wykonane bardzo precyzyjnie. Do peelingu medycznego w warszawskich salonach wykorzystuje się na przykład kwas kojowy, salicylowy i kwasy owocowe.

A co daje taki peeling? Przede wszystkim złuszcza daleko mocniej niż inne, wymienione rodzaje peelingu. Może też leczyć problemy skórne. Peeling medyczny w Warszawie zaleca się na przykład osobom, które mają problemy z trądzikiem bądź z niedoskonałościami skórnymi.