Szukasz rozwiązań logistycznych, które pozwolą Ci przewozić więcej towaru? Chcesz mieć pewność, że przewożony ładunek jest nie tylko bezpieczny, ale również utrzymany jest w czystości? Boisz się opadów deszczu podczas rozładunku czy wysokiej wilgotności w miejscu postoju samochodu? Mamy dla Ciebie rozwiązanie!
Skrzyniopalety z plastiku
Klasyczne, drewniane skrzyniopalety powoli odchodzą do lamusa. Są nie tylko bardzo ciężkie, ale również mają słabą odporność mechaniczną i ulegają degradacji pod wpływem działania wody i wilgotności. Ich miejsce zastąpiły nowoczesne, lekkie i niezwykle funkcjonalne skrzyniopalety z tworzywa sztucznego.Do podstawowych zalet skrzyniopalet plastikowych należą: niska waga oraz wszechstronność stosowania. Dzięki niskiej masie własnej można transportować ładunki o większej masie, co przekłada się bezpośrednio na całościowy koszt dostawy. Średniej wielkości skrzyniopaleta waży nie więcej niż 30kg, podczas gdy jej klasyczny, drewniany odpowiednik nawet dwa razy więcej. Skrzyniopalety plastikowe są przystosowane do przewozu i przechowywania niemal każdego rodzaju asortymentu: od produktów spożywczych, poprzez mięso czy ryby aż po środki chemiczne czy farmaceutyczne. Struktura tworzywa, z którego wykonana jest skrzyniopaleta sprawia, że z łatwością można utrzymać ją w czystości.
Skrzyniopalety z plastiku – przyszłością logistyki
Można spodziewać się, że skrzyniopalety z tworzywa sztucznego całkowicie zastąpią te drewniane na przestrzeni najbliższych lat. Wszystko za sprawą niższych kosztów ich wytworzenia, większej funkcjonalności, optymalizacji kosztów całego łańcucha dostaw i wreszcie ochrony środowiska.Nie bez znaczenia jest fakt, że cały świat dąży obecnie do ochrony środowiska naturalnego (w tym lasów) i zastępowania drewna odpowiednikiem nie pochodzącym z natury. Tendencja ta się utrzyma i można sądzić, że już wkrótce plastik, z którego obecnie wytwarza się skrzyniopaletę będzie pochodził z recyklingu.Skrzyniopalety plastikowe są gabarytami i kształtem przystosowane nie tylko do standardów magazynów wielkopowierzchniowych, ale również do zautomatyzowanych mechanizmów ładowania, które są dostępne w większości dużych ramp załadunkowych.