Skip to content Skip to footer

Gdzie stosować okładziny wewnętrzne PCV?

Okładzina ścienna PCV cieszy się coraz większą popularnością. To materiał, który cechuje duża trwałość na zabrudzenia i urazy mechaniczne. Co więcej, okładziny ścienne dostępne są w wielu wzorach i kolorach, co czyni z nich również efektowny sposób na wykończenie mieszkania. W jakich pomieszczeniach można stosować okładziny wewnętrzne? Jakie są plusy tego rozwiązania? Gdzie szukać paneli ściennych PCV, które sprawią, że wnętrze nabierze klasy i będzie świetnie się prezentować?

Okładziny ścienne – trwałe i stylowe

Czym są ścienne okładziny PCV? To materiał wykończeniowy, który wytrzymałością może konkurować z kaflami. Okładziny wewnętrzne są odporne na wilgoć, zabrudzenia, uszkodzenia mechaniczne. Są łatwe w utrzymaniu, bo żeby przywrócić im blask, wystarczy przetrzeć je wilgotną ścierką. Duża trwałość to jednak nie jedyna zaleta tego rozwiązania. W porównaniu z płytkami okładziny są znacznie tańsze i bardzo łatwe w montażu. Z ich założeniem z powodzeniem można poradzić sobie samodzielnie. Płyty posiadają gotowe wypustki, dzięki którym ich montaż przebiega szybko i sprawnie. Inny plus okładzin to duży wybór kolorów i wzorów. Okładzina możne naśladować ścianę pokrytą farbą lub wzorzystą tapetą albo do złudzenia przypominać naturalne drewno czy beton. Okładziny wewnętrzne dają bardzo wiele możliwości – pozwalają stworzyć jedyne w swoim rodzaju oryginalne, zapadające w pamięć wnętrze będące odzwierciedleniem osobowości domowników.

W jakich pomieszczeniach używać okładzin wewnętrznych?

Do jakich pomieszczeń nadaje się okładzina ścienna PCV? Tutaj również możliwości jest wiele. Bez problemu można stosować ten materiał we wszystkich suchych pomieszczeniach, takich jak pokoje dzienne, sypialnie czy pokoje dziecięce. Ze względu na dużą odporność na zabrudzenia okładziny ścienne świetnie sprawdzają się w przedpokojach.
Co z pomieszczeniami, w których panuje wilgoć, jak łazienki, toalety czy kuchnie? Okładzina ścienna świetnie sprawdza się w takich warunkach! To materiał odporny na działanie wody, nie chłonący cieszy, odporny na działanie tłuszczu i łatwy w czyszczeniu. Te cechy sprawiają, że może konkurować o funkcjonalność ze znacznie droższymi i trudnymi w montażu płytkami.

Gdzie kupić stylowe okładziny PCV?

Gdzie szukać stylowych okładzin wewnętrznych z PCV? Te oferuje coraz więcej sklepów budowlanych i butików z wykończeniem do wnętrz – zarówno tych stacjonarnych, jak i internetowych.
Poszukując okładziny w ciekawym wzorze, warto uzbroić się w cierpliwość. Wybór jest ogromny, więc trzeba będzie przejrzeć naprawdę wiele motywów. Pomocą w wybraniu paneli może posłużyć doświadczony sprzedawca, który dobierze nie tylko kolor i wzór, ale również klasę wykończenia odpowiadającą za trwałość panela ściennego PCV.