Skip to content Skip to footer

W czym składuje się i wozi ciężkie ładunki?

W czym przewozi się materiałysypkie? Oczywiście nie w cysternie. Dużo logiczniejszym wyborem będize zapakowanie ich w odpowiednie kontenery, wsadzenie tychże na odpowiedni pojazd i wysłąnie w drogę. Na miejscu rozładunek też będzie prosty – wystarczy nad miejscem, w którym dany materiał ma być wysypany zwyczajnie przechylić pojemnik transportowy.

Generalnie kontenery i inne środki przeznaczone do transportu mogą być rózne, w zależności od tego, co ma być w nich przechowywane. Mogą być otwarte, ale też zamknięte. Grubość i rodzaj materiału, z którego wykonywane są ścianki pojemnika zależy oczywiście od teog, jakiego typu towary są w nim przewożone (węgiel, piasek, gruz, złom). Generalnie jednak najczęścij są one metalowe.

Natomiast środki transportowe, za pomocą których dokonuje się transportu kontenerów znacząco róznią się między sobą. Są to bowiem zarówno ciężarówki pędzące po drogach (np. wioząc żwir na budowę lub do prac drogowych), jak i pociągi, gdy chodzi o dostarczenie węgla z kopalni do magazynów i punktów dystrybucyjnych. Możemy mieć tez do czynienia z transportem wodnym (tak rzecznym, jak i morskim) gdy trzeba będzie większe ciężary dostarczyc na np. inny kontynent.