Skip to content Skip to footer

Wygodne spanie z prześcieradłem z gumką

Denerwuje was zsuwające się prześcieradło? A zwijający się materiał, który uwiera w nocy? Na pewno niejeden raz zastanawialiście się, co robić, aby uniknąć takich sytuacji. Dobrym rozwiązaniem będzie prześcieradło z gumką.

Zalety prześcieradła z gumką

Dobry sen zapewnia zdrowie. To wiadomo od dawna. Na jakość snu wpływają zarówno wygodne łóżko, jak i odpowiednio dobrana pościel. Liczy się jakość materiału, jego grubość i miękkość.Bardzo ważnym elementem pościeli jest prześcieradło. Bardzo praktyczne i wygodne jest prześcieradło z gumką. Dzięki swojej konstrukcji nie będzie się zsuwało ani zwijało. Pozostanie na swoim miejscu nawet wtedy, gdy śpimy wyjątkowo ruchliwie. Poranne ścielenie łóżka także będzie dużo prostsze.

Jak wybrać rozmiar i materiał

Wybierając prześcieradła z gumką musimy zwrócić szczególną uwagę na ich rozmiar. Jeśli będzie za mały lub za duży, nie będzie dobrze spełniał swojego zadania. Prześcieradło będzie albo się przesuwać, albo spadnie z materaca. Ponieważ prześcieradła z gumką mają około 15-20 cm zakładu, musimy kupić prześcieradło o rozmiar większe niż materac. Przy najczęściej spotykanych materacach 160×200 cm idealnym prześcieradłem będzie to o wymiarach 180×200 cm.Prześcieradła, także te z gumką, mogą być wykonane z bardzo różnych tkanin. Najczęściej kupowane są te z bawełny. Warto jednak przyjrzeć się prześcieradłom z dżerseju. Wyjątkową miękkość i ciepło dadzą prześcieradła z frotte. Niegdyś prześcieradła były wyłącznie białe. Dziś można je kupić we wszystkich kolorach, a także w rozmaite wzory. Wybór zależy wyłącznie od naszych preferencji.

Składanie nie takie trudne

Główną wadą prześcieradeł z gumką jest ich składanie. Zwykle ta czynność kończy się na ułożeniu niezbyt foremnego pakunku, który zajmuje sporo miejsca. Jest jednak prosty sposób na składanie.Składanie rozpoczynamy od złożenia prześcieradła na pół. W dwa sąsiednie rogi wkładamy ręce. Łączymy dłonie, a rogi z prawej ręki wkładamy na lewą. Całość układamy na płaskiej powierzchni. W kolejnej czynności łapiemy rogi z prawej strony i składamy prześcieradło na 1/3 szerokości. Rogi z lewej nakładamy na prawą i w ten sposób mamy prostokąt. Teraz wystarczy tylko złożyć go do wielkości, która nam odpowiada i prześcieradło jest idealnie złożone.

Prześcieradła z gumką dostępne są w ofercie vegehome.pl.