Skip to content Skip to footer

Lipoliza laserowa – bezpieczne usuwanie nadmiaru tkanki tłuszczowej

Lipoliza laserowa, zwana także pod nazwą 'liposukcja laserowa’ jest innowacyjnym, mało inwazyjnym zabiegiem, który pozwala na kształtowanie sylwetki. W tym celu wykorzystywane są włókna nowoczesnego lasera, którego działanie polega na rozbijaniu komórek tłuszczowych.

Liposukcja laserowa – jak wygląda zabieg?

Każda osoba, która pragnie poddać się zabiegowi liposukcji laserowej, musi udać się w tym celu do lekarza specjalisty, którego zadaniem jest sprawdzić, czy pacjent nie wykazuje przeciwwskazań do wykonania zabiegu.

Lipoliza laserowa jest zabiegiem, który przeprowadza się po podaniu pacjentowi miejscowego znieczulenia. Po zdezynfekowaniu obszaru, na którym ma być wykonany zabieg, lekarz wprowadza w głąb tkanki tłuszczowej kaniulę z włóknem laserowym.

Działanie lasera powoduje rozbicia komórek tłuszczowych, które przyjmują formę płynną. Upłynniona tkanka tłuszczowa może zostać odessana za pomocą specjalnej strzykawki lub opuścić organizm samoistnie.

Efekty lipolizy laserowej

Efekty lipolizy laserowej widoczne są natychmiastowo. Niemniej jednak bezpośrednio po zabiegu może pojawić się obrzęknięcie w okolicach obszaru poddawanemu liposukcji. Taki obrzęk utrzymuje się od 6 do 12 tygodni i jest reakcją całkowicie naturalną. Jeśli obrzęk nie ustąpi po tym czasie, należy niezwłocznie skonsultować się ze specjalistą.

Ostateczny efekt zabiegu jest widoczny po około 2-3 miesiącach. W tym czasie sylwetka ulega jeszcze drobnym modyfikacjom, a ciało musi przyzwyczaić się do nowych warunków.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu

Choć Liposukcja laserowa jest zabiegiem mało inwazyjnym, bezpiecznym i bezbolesnym, nie w każdym przypadku jej wykonanie będzie możliwe. Istnieje bowiem szereg schorzeń, które uniemożliwiają poddanie się zabiegowi. Są to między innymi cukrzyca, choroby serca, niewydolność nerek i wątroby czy zaburzenie krzepnięcia.

Lipoliza laserowa zdecydowanie nie jest wskazana w przypadku wystąpienia u pacjenta nowotworu. Choroba nowotworowa jest bowiem stanem braku równowagi metabolicznej organizmu. W takiej sytuacji zabieg liposukcji byłoby dodatkowym i niepotrzebnym obciążeniem dla organizmu.

Innym ważnym przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu lipolizy laserowej są zaburzenia krzepnięcia krwi i problemy naczyniowe. W takich przypadkach istnieje spore ryzyko wystąpienia komplikacji po zabiegu, które objawiają się krwawieniami i obrzękami.