Skip to content Skip to footer

Wolfram. Drogi i poszukiwany

Wolfram to jeden z najbardziej poszukiwanych metali. Jest szeroko wykorzystywany w wielu gałęziach przemysłu, jego złoża zaś są niewielkie, te największe zaś odległe od naszego kraju. Na szczęście można go odzyskiwać z produktów i narzędzi, które zawierają elementy wykonane z wolframu. Sprzedawanie takich produktów do skupu wolframu może być bardzo opłacalne.

Dlaczego wolfram jest tak poszukiwany?

Wolfram jest metalem o bardzo wysokiej temperaturze topnienia, sięgającej ponad 3000 stopni. Dlatego jest wykorzystywany chętnie w produktach, które bardzo się nagrzewają. Doskonałym przykładem są tu żarówki, w których wolframowy żarnik to coś oczywistego. Dużym plusem wolframu jest też to, że świetnie przewodzi ciepło. Szybko się nagrzewa, ale i szybko ciepło oddaje. Mało osób wie, że wolfram powszechnie wykorzystuje się przy produkcji wielu narzędzi. Oczywiście bardzo rzadko wykorzystuje się sam wolfram, ponieważ metal ten jest bardzo drogi. Bardzo często wolfram staje się dodatkiem stopowym do stali wysokiego gatunku.

Wydawać by się mogło, że skoro wolfram często jest dodatkiem do danego stopu metali, nie może istnieć coś takiego jak Skup wolframu. Nie jest tak. Skup wolframu działa w wielu miejscach, a sprzedaż wolframu może okazać się bardzo opłacalna. Oczywiście jednak nikt nie każe skupującemu oddawać do skupu samego wolframu. Skup wolframu polega na nieco innych zasadach.

Skup złomu z dodatkiem wolframu.

W skupach wolframu tak naprawdę skupuje się złom lub inne elementy, które zawierają ten drogi i ceniony metal. Cena skupu zależy tego ile w danym złomie wolframu jest. Nie da się rzecz jasna zawartości wolframu określić bez specjalistycznych narzędzi. Skupy wolframu korzystają ze spektrometrów, dzięki którym udaje się określić ile wolframu jest w danym złomie. Co ważne, złomu nie trzeba do takiego skupu wolframu dowozić. Wiele firm odbiera go własnym transportem.

Podsumowując

Posiadając wysokogatunkowy złom, warto sprawdzić czy nie ma w swoim składzie wolframu. Może bowiem się okazać, że oddanie go do skupu wolframu jest dużo bardziej opłacalne, niż sprzedanie go po prostu jako złom stalowy.