Skip to content Skip to footer

Jak wybrać odpowiedni robot spawalniczy?

Różnego rodzaju roboty i maszyny są bardzo często i chętnie wykorzystywane podczas procesów produkcji. Nowoczesne rozwiązania, które są dostępne dzięki szybkiemu postępowi technologii, zapewniają pracownikom zwiększenie komfortu pracy, a firmom wzrost zysków.

Jakie korzyści zapewnia automatyzacja procesów produkcji?

Automatyzacja procesów produkcji polega na wykorzystaniu działania maszyn i robotów, które w znaczny sposób wpływają na wydajność linii produkcyjnych. Dzięki nim produkcja przebiega sprawniej, a koszty z nią związane zostają znacznie obniżone.

Automatyzacja produkcji jest również korzystna z punktu widzenia pracowników. Roboty w dużej mierze wykonują ciężką pracę i ograniczają czas jaki fachowcy muszą spędzać w trudnych i niekorzystnych dla zdrowia warunkach.

Kiedy warto zdecydować się na zakup robota spawalniczego?

Robot spawalniczy bardzo korzystnie wpływa na produkcję wszędzie, gdzie zachodzi potrzeba wytwarzania dużej ilości takich samych elementów. Właściwie dobrany do potrzeb danej firmy i odpowiednio skonfigurowany zapewnia wysoką jakość końcowych produktów.

Praktycznie każde przedsiębiorstwo może skorzystać z robota spawalniczego w celu zmaksymalizowania swoich zysków. Należy jednak zaznaczyć, że musi to być urządzenie odpowiedniej klasy, które będzie posiadało właściwe parametry i dostęp do potrzebnych funkcji.

Na co należy zwrócić uwagę decydując się na zakup robota spawalniczego?

Wiele przedsiębiorstw chcąc zakupić robot spawalniczy kieruje się w pierwszej kolejności jego ceną. Jest to niestety błąd, ponieważ w przypadku nowoczesnych urządzeń wysoka jakość i funkcjonalność zazwyczaj wiążą się z większymi kosztami zakupu.

Robot spawalniczy musi przede wszystkim posiadać wszystkie istotne funkcje, a także odpowiedniej dla danej linii produkcyjnej parametry. Tylko tak dobrany pozwoli na osiągnięcie większych zysków i zapewnienie dobrej jakości produktów.

Poszczególne modele różnią się pomiędzy sobą wieloma detalami. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na szybkość spawania, funkcję wykrywania elementów spawanych, a także automatyczne czyszczenie palnika. Bardzo ważny jest również zasięg danego robota i jego przystosowanie do spawania łukowego.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Trinitec.