Skip to content Skip to footer

Notesy – jakie wybrać?

Notesy są skutecznym narzędziem reklamowym dla przedsiębiorstw. Ten niedrogi gadżet sprawi, że wzrośnie świadomość istnienia marki na rynku. W niniejszym artykule wyjaśnimy, jakie są korzyści z podarowania klientowi notesu i jakie są rodzaje tego gadżetu.

Co możemy zyskać?

Klient, któremu wręczymy notes będzie czuł się doceniony. Ten rodzaj upominku pozytywnie wpłynie na Twoja firmę – będzie się ona dobrze kojarzyła.

Okładki z widocznym logo sprawią, że marka będzie rozpoznawalna. To także sposób na dotarcie do potencjalnego klienta. Notesy można wręczyć podczas spotkania z klientem, na targach, konferencjach lub okazyjnie np. w związku ze zbliżającymi się świętami.

Jakie notesy wybrać?

Można wybrać dwa rodzaje. Jeden dla naszej firmy – do biura. Najlepiej duże, żeby położyć na biurkach. A dla klientów mniejsze. Warto zainwestować w lepszą jakość materiału, jeśli chodzi o kartki i okładki.

Najlepiej, żeby okładki były z twardszego tworzywa. Można wybrać tekturę lub tworzywo sztuczne. Niezwykle eleganckie są okładki ze skóry, drewna lub materiału skóropodobnego.

Rozmiary notesów

Popularne są notesy A5. To format zwykłego zeszytu do pisania. Zmieści się niemal w każdej torebce, torbie czy aktówce. Idealne dla klientów.

Notesy A4 to większy format. Rozmiar czasopisma. Zmieści się do większej torebki. W te notesy warto wyposażyć przedstawicieli handlowych.

Notesy kieszonkowe o rozmiarze A6 to jedne z najmniejszych. Bardzo poręczne, można je zmieścić wszędzie: nawet w kieszonce spodni, koszuli czy marynarki. Format ten jest dobrym rozwiązaniem w przypadku, gdy zamawiamy bardzo duży nakład.

Należy pamiętać, że logo powinno być na okładce, aby było widoczne. Najlepiej notesy wybierać w kolorystyce dopasowanej do wizerunku przedsiębiorstwa. Ta spójność przyniesie korzyść w postaci łatwego skojarzenia notesu z firmą.