Skip to content Skip to footer

3 najważniejsze zalety skrzyniopalet plastikowych

Skrzyniopalety plastikowe to popularne pojemniki transportowe i magazynowe, które wykorzystywane są głównie w branży rolniczej i spożywczej. Oto 3 najważniejsze zalety skrzyniopalet z plastiku!

1. Skuteczne zabezpieczenie

Ze względu na swoją konstrukcję skrzyniopalety plastikowe, które określane są także jako kisteny plastikowe, stanowią skuteczne zabezpieczenie dla przechowywanych w nich ładunków. Chronią towary przed uszkodzeniem mechanicznym, zabezpieczają je przed zepsuciem, powodują, że znajdują się w miejscu i nie rozsypują się.

Pojemniki tego typu najczęściej wytwarzane są z wysokiej jakości tworzyw HDPE, czyli polietylenu o dużej gęstości. Dostępne są w dwóch wariantach wykończenia – jako lite, czyli pełne, a także ażurowe z wentylowanym ściankami. Postawa kistenów to nóżki, płozy pod wózki widłowe, kółka ułatwiające przechowywanie.

Skrzyniopalety plastikowe posiadają ustandaryzowane wymiary. Najczęściej spotykane z nich to 1200 x 800 mm (euro paleta), a także 1200 x 1000 mm (paleta angielska, przemysłowa).

2. Wysoki poziom higieny

Wykonane z plastiku skrzyniopalety wyróżniają się wysokim poziomem higieny. Producent skrzyniopalet dopuszcza ich mycie z wykorzystaniem myjek ciśnieniowych, co umożliwia higieniczne przechowywanie.

Do wykonania pojemników tego typu stosowane są tworzywa sztuczne, które wykazują odporność na wodę. To powoduje, że można je łatwo myć, dezynfekować. Sprawdzają się przy transporcie towarów wymagających odpowiedniego poziomu higieny, na przykład owoców, warzyw.

Skrzyniopalety plastikowe nie muszą spełniać również norm fitosanitarnych, jak ma to miejsce w przypadku skrzyniopalet i palet drewnianych. To poszerza ich zastosowanie. Mogą być one używane również przy transporcie międzynarodowym, również poza teren Unii Europejskiej.

3. Możliwość składania

Opcja składania skrzyniopalet powoduje, że mogą one oszczędzać przestrzeń po wykonaniu swojego zadania.

Kisteny plastikowe można złożyć po transporcie do wyznaczonego miejsca. Można także umieścić je złożone w magazynie. Dzięki temu zmniejszają się również koszty związane z obsługą tego typu pojemników.

Pojemniki wyposażone są w składane ściany boczne, co pozwala na łatwe złożenie po opróżnieniu zawartości. Producent skrzyniopalet najczęściej stosuje rozwiązania ułatwiające składanie i rozkładanie pojemników, co powoduje, że można przygotować je do użycia w krótkim czasie.