Skip to content Skip to footer

Alzheimer – objawy i opieka nad chorym

Alzheimer to straszna choroba, która potrafi zmienić najbliższe osoby nie do poznania. Niestety nie można się przed nią w żaden sposób ustrzec, ponieważ dotyka ona różne osoby bez względu na wykształcenie czy rodzaj zajmowanego stanowiska. Zdarza się również, że chorują osoby młodsze, jednak nie jest to regułą. Najczęściej Alzheimer dotyka osoby starsze, które ukończyły 65 rok życia.

W jaki sposób objawia się Alzheimer?

Jest to choroba dość trudna do wychwycenia w początkowej fazie, ponieważ jej objawy są bardzo podobne do objawów demencji starczej. Początkowo osoby dotknięte chorobą zaczynają mieć problemy z orientacją w terenie, pamięcią oraz rozpoznawaniem bliskich osób. Z czasem objawy pogłębiają się i dochodzą trudności w formułowaniu myśli, utrata niektórych umiejętności, pogłębienie niektórych natręctw oraz zaburzenia snu. Im szybciej nastąpi kontakt z lekarzem specjalistą tym większe szanse na opóźnienie rozwoju choroby. Tutaj w znacznym stopniu mogą pomóc różnego rodzaju placówki specjalistyczne, które specjalizują się w leczeniu choroby Alzheimera.

Dom opieki w Warszawie – najlepsza pomoc w leczeniu choroby

Obecnie choroba ta przestaje powoli być tematem tabu i coraz więcej się o niej mówi na forum. Powstaje również całe mnóstwo bardzo przydatnych publikacji, które pomagają rozpoznać objawy choroby w jej wczesnych stadiach. W momencie jednak, kiedy najbliższa rodzina nie jest w stanie zapewnić choremu pełnej opieki całą dobę, wówczas z pomocą mogą przyjść liczne placówki specjalistyczne, w których można wynająć pokój i umieścić w nim chorego. Wpisując w wyszukiwarkę internetową frazę: „leczenie Alzheimera Warszawa” pokaże się cała masa pomocnych linków z odniesieniem do stron konkretnych placówek ze specjalnością Alzheimera. Domy opieki takie jak http://www.kasmin.pl/ zapewniają nie tylko profesjonalną opiekę lekarską oraz darmowe badania medyczne, ale również rehabilitację dzienną. Ponadto bardzo często odbywają się tam również terapie psychologiczne indywidualne i grupowe, a skuteczność leczenia podnoszą komfortowe warunki pobytu pacjentów. Dzięki miłej i przyjaznej atmosferze w placówce oraz profesjonalnej opiece chorzy mogą poczuć się tu swobodnie i komfortowo – jednym słowem jak w domu.