Skip to content Skip to footer

Podziękowania dla rodziców – które prezenty będą najlepsze?

Wesele to nie tylko najpiękniejszy dzień w życiu młodej pary, ale też okazja do podziękowania rodzicom. W tradycji weselnej istnieje zresztą stosowne zwyczaje, które umożliwiają parze młodej wyrażenie wdzięczności za niezwykły trud wychowania. Znacznie większym problemem niż organizacja tego wydarzenia, jest dobór odpowiednich prezentów.

Kwiaty – coś, co sprawdza się zawsze

Wybór kwiatów zawsze jest oczywisty, aczkolwiek – trzeba to przyznać – są one nudne i tendencyjne. Owszem, sprawdzą się jako świetny dodatek, ale na tym właściwie ich rola się kończy. Podziękowanie dla rodziców musi być znacznie głębsze i lepiej zorganizowane. Niemniej same kwiaty również mogą być dość pomysłowym prezentem.

Ciekawym pomysłem jest ofiarowanie bukietu składającego się z tylu kwiatów, ile lat ma biorąca ślub pociecha. Jest to zatem nie tylko podziękowanie, ale też swoisty symbol. Oznacza on, że pewne sprawy zostały już zamknięte, ale – kto wie – może otwarte zostaną zupełnie nowe kwestie, które potem będzie się wspominać z radością?

Biżuteria – to sprawdzony pomysł

Owszem, z biżuterii będą zadowolone głównie mamy. ale podziękowania dla rodziców dotyczą – jak sama nazwa wskazuje – obydwojga rodziców. Ojcowie z pewnością docenią bardziej funkcjonalne rozwiązania. Może czymś takim będzie gustowny, złoty zegarek?

Wracając do tematu biżuterii, zdecydowanie powinna być ona wykonana ze złota. Weselne podziękowanie dla rodziców to wyjątkowy czas, który wymaga bardzo pięknej oprawy. Oczywiście można postawić na jego mniej znane odmiany, takie jak np. złoto białe lub – zwłaszcza dla mam – jego różowa odmiana.

Czy smakołyki się sprawdzą?

Prezent dla rodziców z okazji podziękowania im za cały trud wychowania, raczej nie powinien opierać się wyłącznie na smakołykach. Owszem, można postawić na nie w formie dodatku do kwiatów. Można też – jeśli zajdzie taka potrzeba – skupić się na upominkach symbolicznych, które rodzice powieszą sobie np. na ścianie.

Niektóre pary – co również ma sens – ograniczają „weselne” podarki dla rodziców, by już w domu, ofiarować im ten szczególny prezent. I nie chodzi tu wyłącznie o drogie upominki. W takich sytuacjach bardzo ważne jest serce, a nie chęć pokazania się innym ludziom.

Podziękowanie dla rodziców dostępne są w ofercie Grawernia.pl.