Skip to content Skip to footer

Zamów balustrady u rzemieślnika

Zazwyczaj kowalstwo artystyczne kojarzone jest głównie z tworzeniem ozdób. Tymczasem w praktyce przedstawiciele tego zawodu tworzą też przedmioty codziennego użytku, często stanowiące istotne elementy wyposażenia wnętrz. Wydaje się do zaskakujące? Tylko na pozór! Po chwili zastanowienia przychodzą bowiem na myśl całkiem proste przykłady tego typu rzemiosła.

Weźmy choćby balustrady stosowane w biurowcach czy w muzeach. Teoretycznie można postawić na coś prostego, ale nie zawsze będzie to pasowało do aranżacji reszty budynku. Można postawić też na wyroby iście designerskie, ale wiązać się to będzie ze sporymi kosztami. Można jednak wybrać tez rozwiązanie trzecie, czyli złożenie zamówienia w zakładzie kowalstwa artystycznego.

I tu jeśli chodzi o artystyczne balustrady, to stolica Małopolski ma wielu specjalistów wykonujących je w doskonałym stylu. Co prawda będzie to odpowiednio kosztować, ale i tak wyjdzie taniej niż w przypadku wersji designerskich. A mimo to będzie stworzone w doskonałym stylu.

Oczywiście, jeśli wykonaniem balustrad zajmie się tego typu zakład to zajmie to tez więcej czasu. Ale i efekt będzie znacznie ciekawszy dla oka i solidniejszy pod względem jakości wykonania – to tez warto poświęcić odpowiednią ilość gotówki i czasu na takie zamówienie, zwłaszcza jeśli mieszka się w Krakowie.