Skip to content Skip to footer

Ergonomiczne krzesło biurowe – czyli jakie?

Wydaje się, że praca biurowa jest łatwa i przyjemna. Nie jest to prawda. Nasze ciało nie zostało stworzone do siedzenia, które jest ogromnym obciążeniem dla kręgosłupa. Jak wybrać ergonomiczne krzesła biurowe, które ułatwią pracę?

Zdrowy kręgosłup

Wbrew pozorom długotrwałe siedzenie przy biurku jest bardzo niekorzystne dla naszego kręgosłupa. Przyjmując nieprawidłową postawę możemy wywierać nacisk nawet 275 kg na kręgosłup. Źle dobrane krzesła spowodują, że szybko zaczną pracowników boleć plecy, głowa, kark oraz barki. Pojawią się również problemy z koncentracją.

Ergonomiczne krzesła biurowe Poznań to propozycja, która pomaga zadbać o zdrowy kręgosłup. Warto pamiętać, że jest to rozwiązanie korzystne nie tylko dla pracownika, ale również dla pracodawcy. Zdrowy pracownik to wydajny pracownik.

Wybierając krzesło obrotowe biurowe, należy przede wszystkim zadbać o prawidłowe siedzisko oraz odpowiednio wyprofilowane oparcie. Bardzo ważne jest oparcie, które powinno być solidnym podparciem dla pleców. Bardzo ważny jest odcinek lędźwiowy oraz szyjny.

Krzesła biurowe Poznań wyposażone w dodatkową poduszkę na wysokości lędźwi pozwalają odciążyć kręgosłup. Dodatkowe oparcie dla głowy pozwala rozluźnić szyję.

Komfortowe rozwiązania

Krzesła biurowe Poznań wyposażone w kółka są bardzo wygodne. Pracownik, bez odchodzenia od biurka jest w stanie wygodnie poruszać się w obrębie swojego miejsca pracy. Dzięki temu biurko w kształcie litery L jest wyjątkowo komfortowe. Można swobodnie ustawić sprzęt biurowy oraz rozłożyć dokumenty.

Wybierając koła do krzeseł biurowych Poznań należy dostosować je do podłoża. Na miękkie podłoże sprawdzą się twarde koła. Mogą być plastikowe. Na twarde podłoże, takie jak panele, deska czy terakota, należy wybrać miękkie koła. Kauczukowe koła będą dobrze poruszały się po podłodze i jednocześnie nie porysują powierzchni.

Podłokietniki to kolejne udogodnienie, w które wyposażone jest krzesło obrotowe biurowe. Dzięki temu można swobodnie położyć ręce, co również pozwala odciążyć kręgosłup. Wybierając krzesła biurowe Poznań koniecznie należy zwrócić uwagę, by podłokietniki były obite miękkim materiałem.

Warto również zwrócić uwagę, by podłokietniki były ruchome. W zależności od nacisku kąt nachylenia będzie dostosowywał się do ustawienia przedramion.