Skip to content Skip to footer

Brak włosów? Jest na to rada!

Przeszczepy włosów stały się w ostatnim czasie bardzo popularne. Problem łysienia występuje statystycznie prawie u co drugiego mężczyzny, dlatego też wielu panów chce walczyć z tą przypadłością wszelkimi możliwymi dostępnymi na rynku metodami. Prawdziwą innowacją w ostatnim czasie stał się przeszczep włosów metodą FUE. Co to oznacza? I na czym właściwie polega ten zabieg? Poniżej kilka cennych informacji.

1. Na czym polega zabieg?

Przeszczep włosów FUE to dość nowa metoda przeszczepiania włosów w Polsce. Coraz częściej decydują się na ten zabieg panowie, u których łysienie następuje już od młodzieńczych lat, by w konsekwencji zostawić na głowie „gołe miejsca” całkowicie pozbawione owłosienia. Dzięki powyższej metodzie, już za sprawą jednego zabiegu można odzyskać dobry wygląd. Zabieg ten polega bowiem na przeszczepieniu włosów z miejsca, gdzie jest ich znaczna ilość (np. z boku głowy lub z tyłu) i przeszczepieniu ich na przód (który najczęściej pozbawiony jest całkowicie włosów u osób łysiejących) lub gdy możliwe jest ich odtworzenie.

2. „Nowe życie” dla wielu mężczyzn

Panowie dość entuzjastycznie reagują na fakt, iż znów mogą cieszyć się włosami w miejscach, gdzie dawno one przestały rosnąć. Dlatego też wiele z nich chętnie wybiera się na konsultacje do miejsc, gdzie takie zabiegi są przeprowadzane. Jak więc wygląda taki proces? Obowiązkowo, pierwszą wizytą jest konsultacja, na której lekarz bardzo dokładnie zbada pacjenta, określi jego problem oraz precyzyjnie określi metodę, która będzie najodpowiedniejsza by poradzić sobie z indywidualnym problemem. Nie każdy pacjent jest taki sam i nie każdy łysieje z tego samego powodu. Gdy jest wskazanie do zabiegu – przeszczep włosów metodą FUE wykonuje się w zaledwie jeden dzień, gdyż nie wymaga on specjalistycznego sprzętu chirurgicznego.

3. Dla kogo jest ten zabieg?

Przeszczepy włosów jak wspomniano wyżej dobiera się bardzo indywidualne. Lekarz musi bowiem wziąć pod uwagę wszystkie aspekty takie jak choćby wiek pacjenta, typ łysienia, rodzaj posiadanych włosów, przebyte zabiegi, posiadane choroby, genetykę, alergie, zażywane leki itp. Tu warto również zwrócić uwagę na kwestie finansowe. Przeszczep włosów fue to dość kosztowny zabieg, gdyż jego ceny wynoszą (w zależności od gabinetu i miasta) od 10 000 zł do nawet 25 000 zł.