Skip to content Skip to footer

Piżamy dla wszystkich

Pożądna piżama to nie byle co. Potrafi łaczyć w sobie wygodę w czasie snu i elegancję wieczorem, przed położeniem się do łóżka na spoczynek. W niektórych przypadkach może też pełnić funkcję ekskluzywnej bielizny. W szczególności dotyczy to bielizny damskiej w sytuacjach intymnych.

A ponieważ każdy musi czasem spać, ciągle obecne w sklepach zapotrzebowanie na piżamy jest w pełni zrozumiałe. Oczywiście nie jest to popyt na jeden model i krój. Przeciwnie, poszukiwane są różne kolory, różne kroje i rózne rozmiary.

Ba, ludziom przychodzi do głowy również to, że piżamy mogą byc z różnego materiału. CO jest akurat rzeczą dość jasną. Bo nie każda tkanina jest przyjemna w dotyku. Ponadto zupełnie inny materiał nadaje się na piżamy, z których korzysta się latem, kiedy jest ciepło i duszno, a zupełnie inne w zimie. W tą ostatnią porę przydaje się raczej jakiś grubszy materiał, który pozwoli sie w czasie snu wygrzać. W pierwszym przypadku dba się o to, żeby skóra oddychała, żeby nie wypocić się przez sen. W drugim liczy się z kolei utrzymywanie ciepła, gdyż w czasie styczniowych mrozów łatwo przemarznąć.

Przede wsyzstkim piżamy jednak powinny być wygodne. Ani za ciasne, ani zbyt luźne. Takie, żeby można było w nich swobodnie się poruszać i nie odczuwać dyskomfortu w czasie snu.