Skip to content Skip to footer

Czym czyścić łazienkę?

Łazienka jest zwykle tym najszybciej brudzącym się pomieszczeniem. Przynajmniej raz na tydzień wypadałoby więc porządnie ją wysprzątać. Tylko jak to zrobić? Jakich produktów użyć do czyszczenia zacieków i osadów z kamienia? Czy Voiger spray zdoła sobie z nimi poradzić, czy lepiej postawić na produkty innych marek?

Naturalne nie znaczy dobre

Moda na naturalność rozpowszechniła się nawet wśród artykułów do sprzątania, ale akurat w tym przypadku niekoniecznie jest ona czymś dobrym. Wiele osób używa do sprzątania łazienek typowo domowych preparatów, czyli np. mieszanki przygotowanej z octu i sody oczyszczonej, jednakże nie zawsze zadziała ona efektywnie. Na co dzień się sprawdzi, ale może nie poradzić sobie z poważniejszymi zabrudzeniami, powstałymi np. w trakcie remontu.

Drugim minusem naturalnych środków jest to, że na ogół nie mają one właściwości antybakteryjnych. Takowe posiada natomiast spray Voiger. Mocna chemia skutecznie likwiduje bakterie w łazience.

Zalety preparatów syntetycznych

Ten jeden raz w tygodniu warto więc przeczyścić łazienkę mocniejszym w działaniu środkiem, który będzie zawierać m.in. alkohol i pochwali się kwasowym bądź zasadowym odczynem. Mocne skoncentrowanie specjalistycznych związków sprawia też, że można użyć mniejszej ilości produktu, a osiągnąć dokładnie ten sam efekt.

Voiger spray czy jakikolwiek inny syntetyczny środek nie musi przy tym działać niszcząco na meble. Wystarczy używać go zgodnie z przeznaczeniem i zgodnie z zaleceniami producenta, by nic złego się nie stało.

Domowe środki do użytku codziennego

Bywa jednak i tak, że w ciągu tygodnia też chce się przemyć czy to łazienkę, czy to toaletę, korzystając z delikatniejszych środków. W takich sytuacjach Voiger spray i każdy inny mocny detergent rzeczywiście można zastąpić domowym naturalnym preparatem.

Do codziennego czyszczenia łazienki świetnie nada się prosty roztwór wykonany z wody i octu. Na jedną miarkę octu należy użyć trzy miarki wody. Mieszankę warto też wzbogacić jakimś aromatem, aby nie pozostawiała po sobie nieprzyjemnego zapachu.