Należy zdawać sobie sprawę, że Nadruk sublimacyjny z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Nie wszyscy jednak wiedzą, jakie są największe atuty wspomnianego rozwiązania.
Dlaczego warto zdecydować się na drukowanie sublimacyjne?
Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że największą zaletą tej metody druku jest ogromna trwałość. Tusz bowiem nie tylko wnika w podłoże, ale również stanowi jego integralną część. Godny uwagi jest fakt, że dzięki temu użytkownik będzie mógł bez żadnego problemu prać w pralce czy składać koszulkę. Warto wiedzieć, że druk sublimacyjny na tkaninie jest zarówno ekologiczny, jak i bezwonny. Należy mieć świadomość, że tusze są przygotowywane na bazie wody bez żadnego udziału rozpuszczalników.
Nikogo nie powinien zatem dziwić fakt, że rozwiazanie doskonale zda egzamin do dekoracji pokoju dziecięcego. Nie można zapomnieć, że drukowanie sublimacyjne cechuje nie odpornością na różnego rodzaju warunki atmosferyczne. Oznacza to tym samym, że kubki można będzie myć w zmywarce. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że jest to jedna z technologii druku numerycznego.
Jakie zalety ma jeszcze druk sublimacyjny na tkaninie?
Ogromnym atutem jest zdolność do produkcji niskich nakładów. Do bardzo często wymienianych zalet omawianego sposobu znakowania trzeba zaliczyć nasycone kolory oraz wyraźne kontury. Ponadto nadruk będzie możliwy w pełnej palecie CMYK razem z różnymi przejściami tonalnymi. Dzięki temu osoba zainteresowana będzie miała możliwość wydrukowania na kubku, koszulce czy czapce swojego zdjęcia.
Należy mieć świadomość, że właściwie wykonany druk sublimacyjny nie będzie się deformował. Nie trzeba także się martwic ewentualnym przypaleniem materiału. Bardzo istotne znaczenie będzie miał odpowiedni dobór określonego przedmiotu do znakowania. Jak wiadomo nie każde tworzywo będzie w stanie wytrzymać ciśnienie i temperaturę, które muszą być wykorzystane do właściwego transferu druku. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że w reklamie druk omawianą metodą stosowany jest do znakowania zdecydowanie większej ilości przedmiotów, niż mogłoby się wydawać. Doskonałymi przykładami mogą być przedmioty wykonane z aluminium, kubki reklamowe, koszulki czy torebki.