Skip to content Skip to footer

Czym zabezpieczać wysyłane produkty?

Prowadząc sklep internetowy także trzeba dbać o klienta. Ta dbałość jednak czasem przybiera inne formy. Bardzo ważnym elementem przy sprzedaży wysyłkowej jest odpowiednie opakowanie, powinno być estetyczne i gwarantować, że zawartość dotrze nienaruszona. W tym drugim celu przydają się specjalne wypełniacze do paczek.

Czym są Wypełniacze paczek?

Firmy kurierskie i sklepy internetowe cenią sobie wszelkie akcesoria, które zmniejszają ilość uszkodzonych paczek nie tylko dlatego, że zmniejsza to ilość reklamacji, ale przede wszystkim pozwala utrzymywać dobre relacje z klientami. Do tego typu akcesoriów należą wypełniacze do paczek.

Wypełniacz paczek to produkt, który ma za zadanie zabezpieczyć przedmioty umieszczone w kartonie i wypełnić wolną przestrzeń. Dzięki niemu produkty w trakcie transportu nie przemieszczają się po kartonie i ryzyko ich uszkodzenia jest znacznie niższe.

Jakie wypełniacze do paczek dostępne są na rynku?

Jeszcze niedawno wiele sklepów internetowych do wypełniania swoich paczek stosowało głównie folię bąbelkową oraz woreczki wypełnione powietrzem. Do wypełnienia większych powierzchni stosowano również styropian. Mniejsze sklepy czasem wykorzystywały również pogniecione gazety lub fragmenty starych kartonów.

Producenci wypełniaczy do paczek co rusz oferują nowe produkty, często ekologiczne. Należą do nich papier bąbelkowy czy papier typu WrapPak, w które zawija się produkty, które chce się zabezpieczyć. Większe wolne przestrzenie w kartonach można wypełniać za pomocą takich produktów jak papierowy Sizzlepak czy wytworzony z roślin i biodegradowalny SKROPAK.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

W obecnych czasach klienci coraz częściej stawiają przed sklepami internetowymi dodatkowe wymagania. Świadomość konsumentów, na temat negatywnego wpływy działań człowieka na stan planety, rośnie. Coraz więcej klientów stara się wybierać produkty neutralne, lub przynajmniej mniej niekorzystne dla Ziemi.

Co za tym idzie, klienci coraz częściej zwracają uwagę już nie tylko na to jak przygotowana jest paczka oraz czy zawartość dotarła bezpiecznie, lecz także jakich produktów wykorzystano do pakowania. Właśnie dlatego wybierając wypełniacz paczek warto stawiać na bardziej ekologiczne rozwiązania.