Skip to content Skip to footer

Czyszczenie toalety – jak zrobić to prawidłowo?

Sprzątania toalety nikt nie lubi. Wszyscy jednak wiedzą, że trzeba o nią dbać, by była estetyczna i czysta. Jak utrzymać higienę w toalecie?

Codzienne czyszczenie toalety

Toaleta, która jest czyszczona codziennie będzie estetyczna i przede wszystkim higieniczna. Zaletą takiego postępowania jest również krótki czas sprzątania, który dla wielu osób ma ogromne znaczenie.

Każdego wieczoru wystarczy wlać silny środek do czyszczenia toalet do miski klozetowej i dokładnie wyczyścić wc szczotką. Praca ta wykonywana systematycznie zajmie wyłącznie kilka minut.

Trzeba jednak pamiętać, że bardzo ważne jest również czyszczenie szczotki do wc. Warto do pojemnika, w którym jest przechowywana szczotka, wsypać sodę oczyszczoną. Można również dodać ocet. W takiej mieszance pozostawiamy szczotkę na całą noc. Następnie i szczotkę i pojemnik od szczotki należy wyparzyć.

Wlewając Silny środek do czyszczenia toalet do miski klozetowej można również zamoczyć w niej szczotkę, dzięki temu również pozostanie ona czysta.

Gruntowne sprzątanie

Nie rzadziej niż raz w miesiącu należy toaletę posprzątać bardzo dokładnie. Koniecznie trzeba pamiętać, że ważna jest nie tylko miska klozetowa, ale również deska, toaleta z zewnątrz oraz spłuczka. Jest to niezbędne, by usunąć brud, bakterie oraz kamień, który bardzo szybko tworzy się pod kołnierzem miski klozetowej.

Silny środek do czyszczenia toalet należy wlać do wc na całą noc. Ważne jest również dokładne wyczyszczeni miski toaletowej wewnątrz i zewnątrz. Warto również użyć środków do udrażniania rur.

Na koniec myjemy deskę oraz spłuczkę. Ważne jest również wymiennie starych środków zapachowych. Należy również usunąć pozostałości środka, które mogą spływać po muszli klozetowej.

Chcąc cieszyć się nieskazitelną łazienką na koniec należy umyć płytki środkiem do czyszczenia łazienek. Trzeba pamiętać, że woda z toalety w trakcie spłukiwania osadza się również na podłodze i na ścianach.

Sprzątanie toalety może nie należy do najprzyjemniejszych zajęć, ale wykonywanie tego systematycznie może znacznie skrócić czas porządków.