Skip to content Skip to footer

Dla kogo są implanty zębowe?

W dzisiejszych czasach bardzo wiele osób zazdrości aktorom perfekcyjnego, błyszczącego uśmiechu. Mało kto jednak zdaje sobie sprawę z tego, że biały uśmiech jest tak naprawdę efektem pracy grona specjalistów i stosując nowoczesne zabiegi stomatologiczne katowice, można znacząco poprawić swój uśmiech. Atrakcyjny wygląd uzębienia mogą zapewnić na przykład implanty zębowe, które cieszą się naprawdę bardzo dużym zainteresowaniem.

Czym są implanty?

Implanty to w chwili obecnej zdecydowanie najbezpieczniejszy sposób uzupełnienia mniejszych lub większych braków w uzębieniu. Specjalne wszczepy odtwarzają nie tylko funkcje, ale również i estetykę uzębienia. Założenie profesjonalnych implantów jest wskazane przede wszystkim w odcinku bocznym, w którym to siła żucia może dochodzić nawet do 200 kg.

Nowoczesne implanty zębowe

Nawet w sytuacji, kiedy to brak uzębienia nie jest bardzo widoczny, to nigdy nie można go bagatelizować. Nawet najmniejsze ubytki w uzębieniu mogą niestety doprowadzić do zaburzeń rozkładu sił zwarciowych wzdłuż łuków zębowych. W dużej mierze wiąże się to z nadmiernym obciążeniem pozostałych zębów. Na szczęście przy takich problemach z pomocą przychodzi nam stomatologia estetyczna katowice. Implanty zębowe to rewelacyjne rozwiązanie, które pozwoli nam szybko rozwiązać problemy z utraconymi zębami. Jedną z największych zalet implantów jest przede wszystkim doskonała ochrona sąsiadujących zębów, które są zdrowe. Stomatologia estetyczna w katowicach stoi na bardzo wysokim poziomie, a dzięki tomografii komputerowej, można maksymalnie skrócić czas implantacji nawet do 15 minut.

Czyj jest implantacja?

Implantacja w klinice https://dental-team.pl/uslugi/stomatologia-estetyczna/ to bardzo mało inwazyjne zabiegi stomatologiczne katowice. Doświadczeni lekarze tylko nieznacznie nacinają dziąsło, dzięki czemu nie dochodzi do bardzo głębokiego rozwarstwienia tkanek. Profesjonalne zabiegi implantacji wykonuje się pod specjalnym mikroskopem, dzięki czemu sam zabieg jest bardzo dokładny i przynosi satysfakcjonujące rezultaty.

Młodsza twarz dzięki implementacji

Stomatologia estetyczna w katowicach, a dokładniej mówiąc specjalne implanty zębowe to najlepszy sposób, aby skutecznie i bezboleśnie hamować proces zaniku kości. To właśnie dzięki przeniesieniu siły żucia na kości szczęki dochodzi do odtworzenia identycznych warunków, które wcześniej panowały w naszej jamie ustnej. Dzięki implantom kości jest chroniona przed całkowitym zanikiem, a na twarzy nie dokonywane są niekorzystne zmiany. Stomatologia estetyczna katowice pozwala na dłużej cieszyć się młodzieńczymi rysami i przepięknym uśmiechem.