Skip to content Skip to footer

Weekend nad morzem we dwoje – porady

Niemal każda para marzy o tym, by móc chociaż co jakiś czas spędzić weekend we dwoje nad morzem. Organizacja krótkiego wypadu nad Bałtyk w dzisiejszych czasach nie jest żadnych problemem. Wcześniej warto jednak zaplanować wyjazd tak, by dał jak najwięcej radości i odpoczynku.

Gdzie się wybrać?

Pierwsza sprawa to decyzja o konkretnym miejscu, w które się wybierzemy. Polskie morze to setki mniejszych i większych lokalizacji. Można zdecydować się np. na Trójmiasto, Ustkę, Łebę czy Międzyzdroje, ale także na bardziej kameralne miejsca. Istotne są przede wszystkim potrzeby – jedni cenią spokój, inni uwielbiają gwar. Sporo par, które zdecydowały się na spędzenie weekendu we dwoje nad morzem, stawia też na jak najmniejszą odległość i krótki czas dojazdu od domu.

Druga sprawa to wybór noclegu. Hotel, kwatera, apartament, a może domek lub pole namiotowe? Z pewnością wariantów jest bardzo dużo, a każdy z nich ma swoje zalety. Najważniejsze, że nocleg nad polskim morzem bez problemu można dostosować do możliwości finansowych i potrzeb w zakresie standardu.

Co zabrać?

Kolejna indywidualna kwestia, zależna od wielu czynników, to pakowanie. Przede wszystkim istotny jest charakter wyjazdu. Jeśli ma to być świętowanie rocznicy czy urodzin, wówczas w grę może wchodzić np. kolacja w dobrej restauracji. Wtedy, poza standardowym zestawem niezbędnym nad morzem, potrzebne będzie eleganckie ubranie, buty, krawat. W przypadku, gdy weekend ma być typowo rekreacyjny, trzeba pamiętać m.in. o obuwiu sportowym czy kurtce przeciwdeszczowej.

Oczywiście wiele zależy od tego, kiedy odbędzie się planowany wyjazd. Latem do walizki zawsze trzeba wrzucić kremy z filtrem, sandały czy okulary przeciwsłoneczne. Zimą i jesienią konieczne będą nieprzemakalne buty, ciepła czapka i kurtka. Kostium kąpielowy przyda się zawsze – nawet w chłodniejsze miesiące roku można przecież kąpać się w jacuzzi czy na basenie. Na pewno jednak nie warto zabierać przesadnej ilości rzeczy. To przecież tylko weekend dwojga dorosłych ludzi, więc wypychanie walizek na dwa dni nie jest konieczne.

Jakie atrakcje czekają nad morzem?

Największą atrakcją weekendu we dwoje nad morzem jest po prostu… morze. Większość ludzi nie ma na co dzień szansy podziwiać fal, chodzić po piasku, zbierać muszelek czy obserwować mew. Bałtyk to piękne krajobrazy i możliwość spędzenia romantycznych chwil sam na sam z ukochaną osobą w cudownej scenerii.

Ale plaża i morze nie są jedynymi opcjami na wspólny czas. Weekend we dwoje nad morzem daje setki możliwości. W zasadzie można tu robić wszystko – uprawiać sport, opalać się, podziwiać przyrodę, odwiedzać słynne zabytkowe miejsca, pójść na koncert. Warto pamiętać również o licznych restauracjach z przepyszną kuchnią.