Skip to content Skip to footer

Jak działa wirtualny alkomat?

W ostatnim czasie można zaobserwować prawdziwy wysyp mniej lub bardziej skomplikowanych alkomatów internetowych, dlatego też warto bliżej im się przyjrzeć. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo jak działa alkomat wirtualny i czy można wierzyć jego wynikom?

Nowoczesne alkomaty online

Alkomat online jak łatwo się domyśleć największym zainteresowanie cieszy się przede wszystkim w noc sylwestrową. Największą ich zaletą jest to, że są dostępne praktycznie od ręki. Aby skorzystać z ich dobrodziejstwa wystarczy dowolne urządzenie mobilne i dostęp do internetu. Oprócz specjalistycznych witryn internetowych, można pobrać na swój telefon albo tablet specjalne aplikacje, które symulują pracę prawdziwych alkomatów.

Jak naprawdę działa alkomat internetowy?

Większość stron internetowych przekonuje swoich użytkowników, że do sprawdzenia stężenia alkoholu we krwi wystarczy dokładne wypełnienie formularza. Aby skorzystać z tego narzędzia wystarczy odpowiedzieć na kilka prostych pytań i wypełnić formularz podając takie dane jak np. płeć, wiek, wagę, czy ilość wypitego trunku. Na podstawie wprowadzonych danych i specjalnego algorytmu program błyskawicznie wyliczy nam ilość promili oraz czas, który jest niezbędny do całkowitego wytrzeźwienia.

Alkomat online okiem policjantów

Alkomat internetowy https://alko-maty.pl/wirtualny-alkomat-online.html tak naprawdę nie ma nic wspólnego z prawdziwym, atestowanym alkomatem, który stosowany jest przez policjantów w celu kontroli trzeźwości. Internetowe alkomaty należy traktować wyłącznie jako symulatory i w żadnym wypadku nie można na ich wynikach się opierać. Policjanci na każdym niemal kroku przypominają, że nie powinnyśmy polegać na wirtualnych alkomatach, tylko na własnym zdrowym rozsądku, który jest najlepszym doradcą. Osoby, które są na imprezie i planują wsiąść za kierownicę nie powinny w ogóle spożywać alkoholu. Wszelkie alkomaty online i amatorskie wynalazki pokazują jedynie przybliżone wyniki, które mogą znacząco odbiegać od rzeczywistego stanu trzeźwości. Policjanci zachęcają kierowców, aby Ci nie wsiadali za kierownicę, jeżeli nie są pewni swojego stanu trzeźwości. Ewentualne promile można sprawdzić jedynie na komisariacie korzystając z profesjonalnych alkomatów, które posiadają odpowiednie atesty. Osoby, które opierają się na wirtualnych alkomatach mogą narazić się na mandaty i duże niebezpieczeństwo.