Skip to content Skip to footer

Funkcjonalność tak ma

Prysznic to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia domu, wszak higiena jest w życiu zagadnieniem kluczowym. Niestety stan kabin prysznicowych w wielu polskich domach jest fatalny – przeciekają, psują się i są trudne w utrzymaniu w czystości. Wynika to z nieodpowiedniego typu kabin kupowanych w popularnych sklepach, często bez analizy własnych potrzeb. Warto więc zainteresować się nowoczesnym typem kabin – prysznicami prostokątnymi.

Prysznice prostokątne, czyli jak naprawić swoją łazienkę

Dotychczas stosowane prysznice o konstrukcji owalnej a budowie najczęściej z pleksi czy plastiku są przyczyną zalań łazienki, trudności w sprzątaniu czy użytkowaniu. Dla naprawy łazienki zastąpić je należy najnowocześniejszym modelem kabin prysznicowych – prysznicami prostokątnymi.

Większość z nich posiada trwałą, metalową konstrukcję oraz szklane wypełnienie uszczelniane za pomocą elastomeru. Zapobiega to przeciekaniu. Prosta konstrukcja i równe krawędzie ułatwiają sprzątanie i zmniejszają ilość zajmowanego przez Prysznice prostokątne miejsca.

Popularne modele – prysznice prostokątne

Do popularnych pryszniców prostokątnych zaliczamy modele Sanplast TX5 oraz kabiny z serii NES. Te odele należą do nowoczesnych, designerskich a przy tym niedrogich bowiem ich cena mieści się w przedziale 1000-2000 złotych.

Istotna różnica polega na stosowanym podkładzie. Kabiny z serii Sanplast posiadają brodziki i co za tym idzie progi brodzika zaś kabiny z serii NES mają płaskie dno niemal równe z podłogą z zastosowaniem wyższej podstawy i specjalnej uszczelki zapobiegającej wylewaniu się wody poza kabinę.

Rodzaj podkładu prysznicowego definiuje w pewien sposób grupy użytkowników, dla których przeznaczone są poszczególne modele. Sanplast lepszy jest dla osób młodszych, sprawnych NES ułatwia korzystanie osobom z niepełnosprawnościami i problemami ruchowymi.

Świetlana przyszłość kabin prysznicowych?

Poza opisanymi modelami coraz większym zainteresowaniem użytkowników, na razie tych bogatszych cieszą się kabinosauny. Jest to połączenie prysznica prostokątnego z sauną. Taka kabina podzielona jest na dwie mniejsze w jednej można skorzystać z sauny zaś w drugiej od razu wziąć prysznic.

Omawiana kabina ma podwójne uszczelki i wzmocnioną konstrukcję. Dodatkowym atutem jest podświetlenie led, które oprócz wrażeń kąpieli zapewnia przyjemne dostosowanie koloru do aktualnego nastroju. Czy więc tak wyglądać będzie przyszłość naszych łazienek? Czas pokaże.