Skip to content Skip to footer

Guma w sprayu to sposób na zabezpieczenie lakieru

Widzisz, że karoseria wymaga poprawki, a chwilowo nie masz pieniędzy. Nie załamuj się. Są sposoby, by ochronić powłokę, a lakiernika odwiedzić kiedy indziej. Jednym z nich jest guma w sprayu. Jak to działa?
O lakier trzeba dbać

Ważne jest, by utrzymać karoserię w dobrym stanie. O ile małą ryskę jest łatwo usunąć, to z większym ubytkiem bywa już znacznie trudniej. Prace blacharsko-lakiernicze wymagają sporych nakładów pracy. Często trzeba zamalować cały element, a nie tylko niewielki fragment. Wtedy prace są znacznie droższe. Lepiej więc zawczasu usuwać drobne ubytki. Niestety, nie zawsze mamy wystarczająco dużo pieniędzy, by na bieżąco likwidować wszystkie wady. W takiej sytuacji trzeba pomyśleć, by w jakiś sposób zabezpieczyć trefne miejsce. Na rynku jest wiele produktów, których można użyć. Część z nich pozwala ochronić karoserię i zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się korozji, jednak takie prace nie wyglądają dobrze. Zanim nie wybierzemy się do lakiernika, będziemy mieli widoczną rdzę. Nowością na rynku jest guma w sprayu. To dość innowacyjny sposób na zabezpieczenie blachy. Nie tylko nie dopuszcza się w ten sposób do powiększania ubytku, ale również można przy okazji ozdobić samochód. Preparat jest dostępny w wielu wariantach kolorystycznych. Po nałożeniu uzyskuje się jednolitą i efektowną strukturę, która prezentuje się wprost doskonale. Pokryty fragment sprawia wrażenie, jakby prace były zrobione celowo, by ozdobić samochód. I o to właśnie chodzi.

wheel-rim-254714_1920

Jak działa guma w sprayu?

Guma w sprayu to nic innego jak trwała powłoka kauczukowa o jednolitej strukturze w różnych wariantach kolorystycznych. Jest elastyczna i dobrze trzyma się nawierzchni. Nie pęka. Stanowi doskonałą ochronę karoserii. Dzięki niej rdza nie postępuje. Jest stale w tym samym rozmiarze. Preparat nakłada się w około pół godziny. Jego aplikacja jest prosta. Na przygotowane i odtłuszczone podłoże nakłada się kilka warstw specyfiku. Przed zaaplikowanie kolejnej powłoki należy odczekać około 5 minut. W ten sposób uzyskuje się jednolita konsystencję i warstwę odporną na uszkodzenia mechaniczne, zarysowania, brud, szkodliwe działanie smarów olejów. Guma w sprayu jest bardzo wydajna. Jedno opakowania starcza na pomalowanie z zewnątrz 2 felg. Nic dziwnego, że produkt znajduje coraz więcej zwolenników. Jest wygodny w aplikacji, a jego zastosowanie pozwala się wyróżnić i nadaje pojazdowi niepowtarzalnego charakteru. Specyfik jest powszechnie dostępny. Można go nabyć w sklepach internetowych bądź też w stacjonarnych marketach.

Gumę w sprayu znajdziesz w ofercie sklepu Lakiery24.com