Skip to content Skip to footer

Jak dbać o cerę zimą

Każda z nas wie, że zima to trudny czas dla naszej cery. Warto dowiedzieć się dokładnie, jak dbać o dobrostan skóry w tej trudnej porze roku, zwłaszcza na twarzy, która najczęściej pozostaje odsłonięta, tak aby móc cieszyć się urokiem zarumienionych od mrozu policzków bez utraty sprężystości i nawilżenia skóry.

Nie tylko zimno

Wyzwaniem dla naszej cery zimą jest nie tylko mróz – choć sam w sobie jest wystarczającym problemem jako częsta przyczyna pękających naczynek. Nie tylko chód stanowi problem, lecz także nagłe zmiany temperatury np. przy wchodzeniu lub wychodzeniu z mocno nagrzanych pomieszczeń. Wszystkie te okoliczności mogą doprowadzić do poważnego naruszenia w stanie nawilżenia cery.

Warto również pamiętać o tym, że zimą zazwyczaj pogarsza się jakość powietrza w miastach, ze względu na zanieczyszczenia związane z ogrzewaniem, które również nie są obojętne dla skóry twarzy. Zanieczyszczenie jest poważnym problemem nie tylko z punktu widzenia kosmetyki, jednak na szczęście akurat kosmetyka radzi sobie dość dobrze z wynajdywaniem rozwiązań.

Jak sobie radzić z zimowymi wyzwaniami

Jest wiele metod by ustrzec się przed najpoważniejszymi zagrożeniami dla cery, które przynosi ze sobą zimowa pora, a wśród których można wymienić przede wszystkim utratę nawilżenia i jędrności skóry, pękające naczynka oraz zanieczyszczenie cery.

Z każdym z tych problemów można radzić sobie za pomocą szeregu metod, które oddaje do naszej dyspozycji współczesny przemysł kosmetyczny. Utrzymanie nawilżenia i jędrności skóry jest problemem związanym nie tylko z wpływem mroźnego powietrza, toteż w tej dziedzinie istnieje szeroki wybór rozwiązań. Pękające naczynka przestają być zmorą dzięki odpowiedniej pielęgnacji skóry wystawionej na zmiany temperatury. Głębokie oczyszczanie cery zaś już od dawna nie jest wyłączną domeną profesjonalnych salonów urody, i każda kobieta jest w stanie skorzystać z łatwo dostępnych kosmetyków, umożliwiających niezbędne zabiegi we własnej łazience.

Ciesz się zimą bez obaw o cerę

Nadejście zimy stawia każdą kobietę przed szeregiem wyzwań. Warto pamiętać o własnej cerze, tak aby wśród zaprzątnięcia wymogami mody danego sezonu jesienno-zimowego i uciążliwości związanych z przestawieniem się z lżejszej na cieplejszą garderobę, nie zapomnieć o zabezpieczeniu się przed negatywnym wpływem zimowej pory na skórę.

Nie ulega wątpliwości, że zima ma swoje minusy, toteż warto zadbać o łatwe do rozwiązania problemy, i nie pozwolić by nadmierna ilość zbędnych trosk zniweczyła naszą radość z uroków krajobrazu pokrytego świeżym śniegiem i radości sezonu świątecznego czy karnawału.