Skip to content Skip to footer

Jak i gdzie uczyć się języka angielskiego?

Nauka języka angielskiego jest bardzo powszechna i popularyzowana w całej Europie. Obecnie dzieci uczą się go od najmłodszych lat, piszą z jego znajomości egzaminy. Umiejętność posługiwania się nim jest bardzo ważnym czynnikiem na rynku pracy, a także jeśli decydujemy się na międzynarodowe podróże. Być może w przyszłości stanie się on obowiązującym językiem dla wszystkich ludzi.

Czy język angielski jest prostym językiem w nauce?

Tak! Okazuje się, że jest jednym z prostszych języków do opanowania, zwłaszcza dla nas, Polaków, ponieważ nasz język pod względem gramatycznym jest bardzo skomplikowany dla obcokrajowców. Gramatyka języka angielskiego jest dość prosta, intuicyjna, a nawet jeśli pomylimy jakiś czas czy odmianę czasownika zostaniemy zrozumiani przez innych.

Co najważniejsze – materiałów do nauki języka jest mnóstwo. Jest to najczęściej nauczany język na świecie. Na rynku znajdziemy ogromną ilość podręczników do nauki, zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Dodatkowo większość popularnych filmów, seriali, piosenek jest produkowana po angielsku – warto ich słuchać i oglądać. W ten sposób osłuchujemy się z językiem i z jego wymową, akcentami, brzmieniem.

Język angielski – gdzie się go uczyć?

Jak wcześniej wspomnieliśmy, angielski jest na tyle dostępnym językiem, że jego naukę można opanować w domu. Dzięki tutorialom na YouTube, fiszkom, czy specjalnym kursom na pewno się to nam uda.

Jeśli ktoś potrzebuje nauczyciela warto rozważyć korepetycje, zapisanie się do szkoły językowej lub zainwestować w lekcje online. Wtedy mamy pewność, że uczymy się od profesjonalistów, którzy na bieżąco będą poprawiać nasze błędy i niedociągnięcia. Dodatkowo, będziemy mieć zapewnione wszelkie materiały i ćwiczenia, a także porozmawiania z kimś w tym języku.

Jak szybko się go nauczymy?

To bardzo indywidualna sprawa. Wszystko zależy od naszych chęci, z jakiego poziomu startujemy, a także od tego ile czasu tygodniowo poświęcimy na naukę, a także kluczową sprawą jest systematyczność.

Przyjmuje się, że przy intensywnej nauce w 3 miesiące można zapoznać się z podstawami językowymi, a w rok osiągnąć już całkiem komunikatywny poziom, który pozwoli na swobodne komunikowanie się nieskomplikowanymi wyrażeniami.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy International House Wrocław.