Skip to content Skip to footer

Jak stworzyć nastrojowy salon przy pomocy światła?

Światło w mieszkaniu odgrywa ogromna rolę. Nadaje klimat, ociepla wnętrze, a lampy stanowią niesamowite dodatki, które mogą zmienić wnętrze i nadać mu niecodziennego charakteru. Jak wybrać lampy do mieszkania?

Kącik czytelniczy

Dużą ozdobą salonu oraz wygodnym miejscem do odpoczynku oraz przeczytania kilku stron książki może być kącik czytelniczy.

Warto wybrać wygodny fotel, najlepiej z podnóżkiem, na którym będzie można komfortowo siedzieć. W takim miejscu bardzo ważne jest oświetlenie, które nie tylko musi być dostosowane do czytania, ale również do odpoczynku.

Lampa retro będzie idealnie pasowała nie tylko do wnętrza urządzonego w stylu klasycznym. Styl vintage, gdzie królują meble z poprzedniej epoki, uratowane z pchlego targu. Stare lampy są ozdobą, która przełamie klasyczne aranżacje, wprowadzając do salonu ciekawy element wyposażenia, który odmieni styl salonu.

Wybierając lampę do kącika czytelniczego warto zwrócić uwagę, by była możliwość regulowania natężenia światła. Jest to wyjątkowo przydatna funkcja, gdyż czasami potrzebujemy światła delikatnego i nastrojowego, by innym razem korzystać z mocnej, jasnej lampki, która pozwoli na komfortowe czytanie.

Wysoka czy niska?

Chcąc stworzyć przytulny salon warto postawić na kilka źródeł światła. Lampa retro sprawdzi się na komodzie, gdzie będzie podkreślała bibeloty stojące na szafce.

Ciekawie wyglądają również lampy ustawione na parapecie. Stare lampy wyglądają elegancko nie tylko, gdy dają światło, ale również w dzień, gdy są wyłączone wprowadzają nastrój do mieszkania. Na niższych piętrach są również ozdobą, gdy patrzymy na nie od zewnątrz. W połączeniu z żywymi kwiatami oraz ciekawymi firanami stanowią niebanalną ozdobę okna.

Wysoka lampa retro będzie wyglądała bardzo ciekawie stojąc w kącie pokoju. Warto wykorzystać kilka miejsc, by stworzyć nastrój. Kilka punktów świetlnych zapalonych jednocześnie wygląda dużo ciekawiej niż światło górne, które bardzo często jest intensywne i jaskrawe.

Warto również stare lampy ustawić w pobliżu kanapy. Oglądając telewizję, czy spędzając czas z rodzina również można wykorzystać ich światło.

Stare lampy to element wyposażenia wnętrza, które sprawdzi się w niejednej stylizacji. Są ciekawe, niebanalne i wprowadzają przytulny klimat do pokoju dziennego. Taka lampę można nabyć zarówno w sklepie, jak i znaleźć na targu staroci i podarować jej drugie życie.