Skip to content Skip to footer

Jak wybierać bezpieczne wyposażenie sypialni?

Wyposażenie sypialni to nie tylko dobry wygląd i wygoda, choć oczywiście te rzeczy również są bardzo ważne. W dzisiejszych czasach bardzo rozpowszechnione są różnego rodzaju alergie. W jaki sposób wybierać wyposażenie do sypialni, aby było ono bezpieczne dla alergików? Odpowiedź okazuje się dość prosta.

Antyalergiczne sprzęty i tkaniny w sypialni

W dzisiejszych czasach antyalergiczne może być praktycznie wszystko. W pierwszej kolejności należy jednak zwrócić uwagę na używany przez nas materac i obicia mebli, które znajdują się w pomieszczeniu. Zakup całkowicie wolnego od alergenów materaca nie zawsze jest małym wydatkiem, ale z całą pewnością zawsze jest opłacalną inwestycją.

Warto również wziąć pod lupę tkaniny, które znajdują się w pokoju, w którym urządziliśmy swoją sypialnię. Czasem zmiana tak drobnej rzeczy, jak poszewki na poduszki, może przynieść nam spore korzyści. Dobrze jest zwrócić uwagę również na zasłony i firanki. Jeżeli nie chcemy całkowicie z nich zrezygnować, poleca się wybór materiałów, które łatwo i często można uprać.

Jak unikać kurzu w mieszkaniu?

Jedną z najważniejszych zasad w domach alergików powinno być unikanie kurzu. Kurz osiada praktycznie na wszystkim – od poszewek na poduszki, przez dywany, do ścian. Jak go uniknąć? Przede wszystkim należy unikać przedmiotów i powierzchni o nieregularnych, porowatych powierzchniach – takie faktury ułatwiają gromadzenie się kurzu.

Zdecydowanie najlepsze są powierzchnie całkowicie gładkie. Z tego powodu powinno się wykluczyć wszelkiego rodzaju tynki strukturalne i tapety. Gładkie ściany zdadzą egzamin znacznie lepiej. Z tego samego powodu koniecznie trzeba pamiętać, żeby pościel sypialni również była wykonana z możliwie jak najgładszych tkanin. Poszewki na poduszki z kory czy pluszu zdecydowanie odpadają.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Nie należy zapominać również o odpowiednim nawilżaniu powietrza w sypialni. Z drugiej strony nie powinno być ono zbyt wilgotne, ponieważ w takich warunkach mogą łatwo rozwijać się alergizujące drobnoustroje.

Dobrym pomysłem jest więc wyposażenie swojej sypialni w wysokiej jakości, automatyczny nawilżacz. Urządzenie takie mierzy wilgotność powietrza i uruchamia się tylko wtedy, gdy spadnie ona poniżej pewnego poziomu.

Poszewki na poduszki znajdziesz w ofercie Vege Home.