Skip to content Skip to footer

Jak wybrać najlepszy kurs językowy

W ogromie ofert różnych szkół językowych, jak wybrać tą najlepszą, czym kierować się podczas wyboru szkoły, tak aby nie okazało się, że pieniądze zostały wyrzucone w błoto i straciliśmy czas. Oto kilka podstawowych elementów, na które powinno zwracać się uwagę.

Po pierwsze

Zanim zapadnie decyzja w sprawie szkoły, musi zapaść decyzja jakiego języka chcemy się uczyć. Najpopularniejsze kursy nauczą języka angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego czy włoskiego. Jeżeli zapragniemy uczyć się jednego z tych języków, jest łatwiej znaleźć szkołę. Jeśli jednak postanowimy uczyć się języka, który należy do popularnie występujących na świecie, jak chiński, hindi czy arabski, może pojawić się problem z wyszukaniem szkoły. Jednak nie jest to nie możliwe.

Po drugie

Przy założeniu, że wybraliśmy kurs języka angielskiego, powinniśmy się skupić na wyborze szkoły, która oferuje stosunkowe małe grupy zajęciowe oraz przeprowadza test, najlepiej pisemny, zanim zostanie dokonane przypisanie do danej grupy językowej. Mała liczba osób w grupie zapewni uwagę lektora i da możliwość częstej wypowiedzi. A właśnie z mówieniem w obcym języku najczęściej mamy problem, nawet jak już wiele rozumiemy. Test językowy na początku sprawi, że grupa będzie dopasowana poziomem językowym, co sprzyja efektywnej nauce. Jeśli trafimy do grupy z za niskim poziomem nauczania możemy mieć odczucie, że mimo udziału w zajęciach, nie zdobywamy nowej wiedzy i nie widać postępów.

Po trzecie

Istotnym aspektem, który należy brać pod uwagę wybierając kurs języka angielskiego jest kadra nauczająca oraz możliwość zdobycia certyfikatów respektowanych przez międzynarodowe instytucje.Doświadczenie osób prowadzących zajęcia językowe jest ważne, ale również sposób przygotowania i prowadzenia samych lekcji. Warto sprawdzić czy dana szkoła proponuje pierwszą lekcję próbną lub gratis.Możliwość przygotowania się i podejścia do egzaminu, po którym otrzymamy certyfikat jest interesującym rozwiązaniem, kiedy potrzebujemy dokumentu potwierdzającego naszą wiedzę. Dotyczy to szczególnie osób, które swoje kwalifikacje językowe podnoszą ze względu na chęć pracy w międzynarodowych firmach, gdzie językiem biznesowym jest język angielski.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy International House z Bielska Białej.