Skip to content Skip to footer

Jak wybrać ściankę prysznicową?

Łazienka to miejsce, w którym przygotowujemy się do nowego dnia i nadchodzącej nocy. Chcemy, by cieszyła nasze oko i była użyteczna oraz praktyczna. Dlatego już na etapie projektowania warto pomyśleć o pewnych detalach wyposażenia, które ułatwią nad życie. Jednym z nich jest ścianka prysznicowa z drzwiami.

Dlaczego warto?

Przede wszystkim chodzi o to, by kąpiel była wygodna. Korzystając ze ścianki prysznicowej z drzwiami można brać prysznic swobodnie, bez obawy o rozlaną na podłogę wodę. Ścianka chroni znacznie lepiej niż zasłona prysznicowa, ponieważ jest bardziej szczelna.

Zdecydowanie łatwiej jest także dbać o jej czystość i higienę. Wystarczy tylko po każdym skorzystaniu z prysznica wytrzeć ściankę do sucha. Dzięki temu zapobiegniemy osadzaniu się na niej uciążliwego kamienia i znacznie ułatwimy sobie proces cotygodniowego sprzątania łazienki.

Wybieramy ściankę prysznicową z drzwiami

W sklepach mamy naprawdę duży wybór wzorów. Można zdecydować się na materiał zupełnie przezroczysty. Taka Ścianka prysznicowa z drzwiami najbardziej pasuje do minimalistycznych i nowoczesnych pomieszczeń.

Z kolei wszelkie wzorki, przyciemnienia, „zmrożone szkło” czy też szkło mleczne sprawiają, że ścianka staje się mniej przejrzysta, a więc zapewnia więcej prywatności podczas korzystania z łazienki kiedy nie mieszkamy sami, zaś inni domownicy muszą wejść do niej natychmiast. Do wyboru mamy także rożne materiały, od tych lekkich, po cięższe i bardziej oporne na zniszczenia.

A co powiedzieć o cenie?

W przypadku ścianek prysznicowych cena może w dużym stopniu decydować o jakości w tym sensie, że najtańsze detale są zazwyczaj najmniej odporne na codzienne użytkowanie i po kilku latach trzeba je wymieniać.

Nie oznacza to jednak, ze tyko najdroższe ścianki są warte uwagi. Najlepiej postawić na średnią półkę i jednocześnie dobrą firmę, znaną z pozytywnego odbioru przez klientów. Warto zwrócić uwagę także na długość gwarancji, którą daje producent lub sprzedawca, ponieważ to może się przydać, jeżeli dany model nie spełni naszych oczekiwań.