Skip to content Skip to footer

Jak zorganizować wesele?

Ślub i wesele to jedno z ważniejszych wydarzeń w życiu każdego człowieka. W związku z tym faktem wiele par dokłada wszelkich starań, aby były one naprawdę wyjątkowe. W tym artykule powiemy sobie o tym, jak krok po kroku zorganizować wesele.

Po pierwsze – zrób plan

Planowanie to jedna z najważniejszych rzeczy, jeśli chodzi o organizację rozmaitych imprez i przyjęć. Dzięki niemu można zminimalizować ryzyko, że o czymś się zapomni. W planie organizacji wesela warto wypisać wszystkie ważne sprawy, które będziemy musieli załatwić przed uroczystością, zaczynając od zaproszeń dla gości, poprzez miejsce jego organizacji np. restauracja Sandomierz, a kończąc na upominkach dla weselników.

Wyżej wspomniany można wykonać w komputerze, na klasycznej kartce lub w dedykowanym tej czynności plannerze. W sklepach papierniczych czy w internetowych dostępne są rozmaite rodzaje wyżej wspomnianych, w związku z czym niewątpliwie nie będzie żadnego problemu z tym, aby wejść w ich posiadanie.

Po drugie – zacznij realizować założenia swojego planu

Jeżeli czasu do ślubu zostało dużo, to nie musimy za bardzo spieszyć się z realizacją planu. Wyjątkiem może okazać się restauracja Sandomierz, fotograf i DJ. W powyższych przypadkach czas oczekiwania potrafi być naprawdę spory, w związku z czym lepiej zarezerwować sobie termin z dużym wyprzedzeniem. W przypadku bardzo ekskluzywnych restauracji czas oczekiwania może wynosić nawet dwa lata, więc naprawdę nie ma co zwlekać.

Odnosząc się jednak do takich kwestii jak zaproszenia ślubne, winietki, dekoracja sali weselnej czy upominki dla weselników, to w tym wypadku nie ma sensu zbyt wcześnie ich zamawiać. Wynika to przede wszystkim z tego, że czas oczekiwania na ich przygotowanie nie jest aż tak długi, a ponadto zawsze może nam się zmienić koncepcja.

Po trzecie – sprawdź, czego Ci jeszcze brakuje

Mniej więcej na pół roku przed terminem wesela, warto zorientować się, które założenia planu wcieliliśmy w życie, a o których zwyczajnie zapomnieliśmy. Dzięki temu unikniemy stresowych sytuacji związanych z ewentualnymi brakami i na spokojnie będziemy mogli jeszcze dokonać ich zakupu. Pół roku jest odpowiednim czasem, aby na spokojnie móc wszystko przygotować i dopiąć na przysłowiowy ostatni guzik.

Pamiętajmy również o tym, aby potwierdzić obecność fotografa i DJ’a, a także rezerwację sali, na której odbędzie się przyjęcie weselne. W innym wypadku może okazać się, że w ferworze przygotowań zostaniemy np. bez fotografa.