Skip to content Skip to footer

Jaka jest obowiązująca za prowadzenie fanpage cena i kto powinien zająć się marketingiem na Facebooku?

Biznes współcześnie nie może dobrze prosperować bez obecności w Internecie, a media społecznościowe stały się jednym z głównych narzędzi reklamowych dla wielu przedsiębiorstw. Jednym z takich portali jest Facebook. Ile kosztuje prowadzenie fanpage na tym portalu i komu zlecić kompleksowe zarządzanie stroną na Facebooku, by cieszyć się wysoką konwersją?

Koszt prowadzenia fanpage

To, ile kosztuje prowadzenie fanpage, zależy od wielu czynników. Liczy się między innymi ilość zamieszczanych treści, częstotliwość ich dodawania, a także to, jaka oprawa graficzna ma je charakteryzować.

Wiele firm chce zaoszczędzić na prowadzeniu fanpage, dlatego też przedsiębiorcy robią to sami lub ewentualnie zlecają to zadanie swoim pracownikom. W przypadku wizytówki, jaką jest konto firmowe na facebooku ile kosztuje, nie jest kwestią aż tak ważną, gdyż każde wydane na marketing na tym portalu pieniądze zwracają się wielokrotnie.

Obowiązująca za prowadzenie fanpage cena jest zupełnie inna w zależności od tego, kto nią zarządza, lecz nawet zlecając prowadzenie tej strony różnym agencjom, można zobaczyć, że każda z nich zażąda zupełnie innej kwoty przy takiej samej liczbie postów. Ceny są bardzo zróżnicowane.

Komu zlecić prowadzenie konta na FB

W przypadku narzędzia marketingowego, jakim jest konto firmowe na Facebooku ile kosztuje, zależy w dużej mierze też od tego, czy zleci się jego prowadzenie agencji, czy freelancerowi. Wiele firm z mniejszym budżetem wybiera drugie rozwiązanie, jednak obowiązująca za prowadzenie fanpage cena w agencjach ma swoje uzasadnienie, gdyż w tym przypadku nad procesem promocji konta czuwa cały zespół, którego każdy członek jest wyspecjalizowany w innym obszarze.

Treść posta stworzy w niej copywriter, za oprawę graficzną posta będzie odpowiadał grafik specjalizujący się w grafice reklamowej, a za promocję pojedynczych postów i całej strony odpowiedzialny będzie specjalista od narzędzi reklamowych na Facebooku.

Tworząc konto firmowe na Facebooku ile kosztuje, jest dla wielu firm jednak kwestią drugorzędna, gdyż przedsiębiorcy doskonale wiedzą, że każde wydane pieniądze na reklamę na tym portalu zwrócą się wielokrotnie, pod warunkiem, że posty będą dobrze skonstruowane i odpowiednio promowane.