Skip to content Skip to footer

Kabina prysznicowa – jak dobrze wybrać?

Wybranie odpowiedniej kabiny prysznicowej nie jest łatwe. Na rynku jest bardzo wiele ofert, ale trzeba się im poważnie przyjrzeć, by wybrać kabinę, która jednocześnie będzie praktyczna i elegancka. Na co zwrócić uwagę, wybierając kabinę do łazienki?

Jak wybrać brodzik do kabiny prysznicowej?

Jeszcze do niedawna wysoki brodzik był standardem. Z roku na rok brodzik staje się coraz niższy. Spotykamy również kabiny bez brodzika. Kiedy warto zadbać o wyższy brodzik, a kiedy z niego zrezygnować?

Kabina prysznicowa prostokątna z wysokim brodzikiem to rozwiązanie idealne dla rodzin, w których są dzieci. Brodzik, który będzie miał wyższe ścianki, maluch może potraktować jak wannę. Można pod natryskiem zamontować również niewielkie siedzenie. Jest to idealne rozwiązanie do tych łazienek, które są zbyt małe, by ustawić w nich wannę.

Kabina prysznicowa bez brodzka będzie idealne dla rodzin, w których są osoby starsze. Pokonywanie wysokiego progu bywa uciążliwe. W takiej kabinie prysznicowej sprawdzi się podłoga antypoślizgowa, która zapewni bezpieczeństwo w trakcie kąpieli.

Trzeba pamiętać, że im niższy jest brodzik, tym większy powinien być odpływ. Nie można również zapomnieć o spadku podłogi, który powinien być w kierunku odpływu. Długie, nawet 100 cm odpływy zapewnią komfort kąpieli. Nie trzeba się martwić, że woda będzie się nadmiernie gromadziła.

Jak wybrać szkło do kabiny prysznicowej?

Wybierając szkło do kabiny, należy zwrócić uwagę na właściwości wizualne, ale również na łatwość utrzymania jej w czystości.

Kabina prysznicowa prostokątna wykonana ze szkła przezroczystego będzie pięknie prezentowała się w nowoczesnej, minimalistycznej łazience. Szkło satynowa sprawdzi się niemal w każdej łazience. Jego zaletą jest delikatnie przyciemniana powierzchnia, na której nie widać osadów wapna. Jest to kabina, którą łatwo utrzymać w czystości.

Kabina prysznicowa prostokątna wykonana ze szkła typu fusing to propozycja dla osób, które mają pokoje kąpielowe. Obraz ze szkła sprawia, że łazienka nabiera niecodziennego charakteru. Prysznic staje się najważniejszym elementem dekoracyjnym łazienki.