Skip to content Skip to footer

Kiedy warto odwiedzić gabinet dentystyczny?

Nie każdy z nas chętnie obiera drogę do gabinetu dentystycznego. Niejako jest to związane z faktem, że niektóre zabiegi dentystyczne mogą być bolesne. A jednak, doświadczony stomatolog dobrze wie, w jaki sposób zatroszczyć się o zdrowie naszej jamy ustnej, jeśli natomiast zabieg, jaki będzie trzeba przeprowadzić naprawdę będzie się wiązał z dużym bólem – najprawdopodobniej zaproponuje nam znieczulenie. Jeśli więc chcemy, aby nasz uśmiech dobrze się prezentował, a zęby nie bolały – dentysta nfz Katowice to specjalista, którego powinniśmy odwiedzać regularnie.

Profilaktyka pozwala zapobiec wielu chorobom

Tak, jak i w innych dziedzinach medycyny, tak i w przypadku stomatologii, profilaktyka dbania o zdrowie jamy ustnej może ustrzec nas przed wieloma przykrymi sytuacjami. Dlatego też stomatolog Katowice nfz powinien być przez nas odwiedzany przynajmniej raz w roku. Podczas wizyty kontrolnej dentysta nfz Katowice sprawdzi wszystkie zęby, skontroluje czy nie ma ubytków, czy jakiś ząb nie jest chory lub czy nie mamy próchnicy. Jeśli z jakimś zębem coś zaczyna się dziać – już na tym etapie będzie można zacząć jego leczenie tak, aby nie zaczął nas boleć. Często zaniechania regularnych kontroli u dentysty nfz Katowice sprawiają, że trzeba w końcu całkowicie wyrwać ząb, co nie jest miłe i jest już sprawą dość poważną.

A co w przypadku ubytków zębowych?

Różnego rodzaju ubytkami w jamie ustnej zajmuje się protetyka Katowice. Zazwyczaj, w odwiedzanych przez nas gabinetach stomatologicznych znajdziemy też poradnię protetyczną. Dzięki protezie – częściowej lub całkowitej – można uzupełnić braki w uzębieniu. Takie braki mogą być spowodowane różnymi czynnikami – możemy mieć jakiś wypadek, może zaistnieć konieczność usunięcia danego zęba, albo też zęby mogą zacząć wypadać w związku z podeszłym wiekiem. Wówczas, protetyka Katowice daje nam szansę na odzyskanie wspaniałego, pięknego uśmiechu dzięki zastosowaniu odpowiednio dobranej protezy. Stomatolog Katowice nfz zawsze przeprowadzi nas przez cały proces przygotowania takiej protezy, czy to częściowej – a więc obejmującej kilka brakujących zębów – czy to całościowej, która zastępuje wszystkie zęby pacjenta. Bardzo ważne jest, aby wykonana proteza była wygodna w użytkowaniu, ale też wyglądała jak najbardziej naturalnie.

Jak widać, łatwo wyobrazić sobie wiele sytuacji, kiedy faktycznie musi udać się do stomatologa Katowice nfz, czy to z palącym problemem czy to w kwestii protetyki Katowice. Jeśli jednak nie jesteśmy jeszcze do tego zmuszeni, a dawno nie kontrolowaliśmy stanu naszych zębów – czas na wizytę profilaktyczną.