Skip to content Skip to footer

Kompletujemy zestaw do badmintona

Jeśli chcemy zacząć w końcu się ruszać, powinniśmy wykorzystać piękną pogodę panującą za oknem i postawić na aktywność wykonywaną na świeżym powietrzu. Jedną z nich jest badminton dzięki któremu możemy zadbać o swoją sylwetkę, kondycję oraz zdrowie. Zainwestujmy po prostu w odpowiedni sprzęt i akcesoria do badmintona i ruszajmy na pierwszy mecz.

Rakieta idealna

Rakieta to najważniejszy i niezbędny do tego sportu sprzęt. Wybierając ją, nie kierujmy się jednak opiniami profesjonalnych sportowców. Oni mają lepsze umiejętności i potrafią dobierać sprzęt do własnych potrzeb. Sami musimy jednak wybrać się do sklepu sportowego i zacząć „przymierzać” do siebie różnorodne rakiety. Weźmy je w dłoń, wykonajmy nimi kilka uderzeń „suchych” i zobaczmy, jak się sprawdzają.

boy-554643_960_720

Jeżeli dopiero przymierzamy się do tego sportu odpowiednim wyborem będą rakiety elastyczne. Powinny być one dość lekkie, dzięki czemu z łatwością uderzymy nimi lotkę. Zwróćmy także uwagę na materiał rakiety i nie wybierajmy sprzętu aluminiowego. Lepiej sprawdzi się ten wykonany np. z grafitu lub włókna węglowego. Materiały te są znacznie lżejsze niż aluminium.

Kompletujemy zestaw lotek

Podobnie jak bez rakietek gra nie może odbyć się bez lotek. Możemy zdecydować się na najzwyklejszą lotkę za kilka złotych. Znajdziemy ją pewnie w pobliskim kiosku lub supermarkecie.
Ona jednak nie będzie dobrym wyborem, bo jej waga raczej się nie wyróżni. A lekką lotką trudno jest sterować, gdyż wiatr będzie robić to wtedy za nas. Pamiętajmy więc, że na takich akcesoriach do badmintona lepiej nie oszczędzać.

Znacznie lepiej sprawdzą się akcesoria do badmintona zakupione w profesjonalnym sklepie sportowym. Pamiętajmy, że dobra lotka musi trochę kosztować, dlatego nie starajmy się na niej za bardzo oszczędzać. Kupmy nieco cięższe lotki, bo nimi będziemy z łatwością sterować i kierować je w dowolne pole boiska. Wtedy gra sprawi nam znacznie więcej przyjemności.

Pozostałe akcesoria do badmintona

Jeśli mamy zamiar grać na swoim podwórku przed domem, możemy zainwestować w specjalną siatkę, którą rozłożymy w dowolnym miejscu. Wyniesie nas ona nie więcej niż kilkadziesiąt złotych, a sprawi, że będziemy mogli dzięki niej grać w badmintona z całą swoją rodziną lub grupą znajomych i organizować małe zawody.

Gdy gra zacznie nam już naprawdę odpowiadać, wyposażmy się jeszcze w odpowiedni strój do ćwiczeń. Zainwestujmy przede wszystkim w obuwie, które powinno być lekkie i dość elastyczne. Następnie zaopatrzmy się w ubrania przepuszczające powietrze, dzięki którym nasza skóra nie będzie aż tak bardzo się pocić. W takiej odzieży poczujemy się bardzo komfortowo.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Badmintomania.pl