Skip to content Skip to footer

Korekta podbródka

Podbródek to czuły punkt wielu kobiet, który jest przyczyną licznych kompleksów i głównym bodźcem do wykonania odpowiednich zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Jest to miejsce na ciele rzucające się w oczy, nic więc dziwnego że każdy chce jak najdłużej zachować je w doskonałej kondycji.
Najczęściej skóra w okolicy szyi zaczyna nieestetycznie zwisać u osób dojrzałych, które posiadają mniej kolagenu bądź w ostatnim czasie zrzuciły sporo kilogramów.

Korekta podbródka – czy warto inwestować w kosztowne zabiegi?

Najbardziej inwazyjnym zabiegiem jest liposukcja, czyli usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej z wybranego obszaru. W czasie zabiegu wykonywane są niewielkie nacięcia na szyi oraz w okolicy linii uszu. Po upływie kilku dni zdejmowany jest opatrunek oraz szwy. Pacjenci, którzy zdecydowali się na zabieg korekty podbródka są bardzo zadowoleni z efektu końcowego.

Pielęgnacja miejsca po zabiegu

Aby zapobiec przykrym dolegliwością pooperacyjnym i uzyskać optymalny efekt należy regularnie dbać o okolicę szyi. Przez kilka tygodni pacjent jest zobowiązany do zakładania na noc specjalnej opaski, która zapewni bezpieczeństwo, komfort oraz przyśpieszy proces gojenia się rany. Przez kilka pierwszych miesięcy należy unikać również dźwigania i intensywnego wysiłku fizycznego. Oczywiście miejsce po zabiegu przez pewien okres może być tkliwe i wrażliwe na dotyk, jednak dyskomfort bardzo szybko ustępuje. Odpowiednio wykonana korekta podbródka odejmuje lat i dodaje pewności siebie.

Gdzie wykonać zabieg korekty podbródka?

Korekta podbródka to zabieg z zakresu medycyny estetycznej, dlatego też najczęściej wykonywany jest w renomowanych, prywatnych klinikach. Na pierwszej wizycie specjalista zbiera szczegółowy wywiad oraz zleca przeprowadzenie odpowiednich badań. Pacjent zostaje poinformowany również jak będzie przebiegała operacja oraz ile będzie trwała. Bardzo często jest to szybki zabieg, a pacjent w dobrej kondycji opuszcza klinikę już na drugi dzień. Koszt operacji wynosi kilka tysięcy złotych, jednak zabieg daje zadowalający i trwały efekt. Na stronie internetowej wybranej placówki można znaleźć wszelkie niezbędne informacje oraz numer kontaktowy, w celu umówienia wizyty.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Dermoklinika